$
שוקי חו"ל

המלונות בהולנד ובלונדון סידרו לפארק פלאזה הוטלס את הרבעון

הכנסות החברה, שבשליטת אלי פפושדו גדלו ב-27.5% ל-66 מיליון יורו ברבעון החולף. השיפור בתוצאותיה בלונדון נבע בעיקר מהאולימפיאדה

ענת ציפקין 20:0806.11.12
הגדלת צבר המלונות שהיא מפעילה בהולנד ושיפור בהכנסות המלונות שבבעלותה בלונדון הגדילו את הכנסותיה של פארק פלאזה הוטלס שבשליטת אלי פפושדו ב-27.5% ל-66 מיליון יורו ברבעון החולף.

 

באפריל השנה מכרה אלביט הדמיה שבשליטת מוטי זיסר את חלקה (50%) בארבעה מלונות בהולנד לחברת פארק פלאזה: פארק פלאזה ויקטוריה אמסטרדם, פארק פלאזה אוטרכט, ארטהוטל אמסטרדם ופארק פלאזה איירפורט - בהם החזיקו אלביט הדמיה ופארק פלאזה מקבוצת מלונות ים סוף במשותף.

 

מלון פארק פלאזה בווסטמינסטר, לונדון מלון פארק פלאזה בווסטמינסטר, לונדון

 

מכירה זו מצטרפת לעסקה שנחתמה בדצמבר 2010 במסגרתה רכש פפושדו מאלביט הדמיה גם את חלקה (50%) בשלושה מלונות בלונדון בדירוג ארבעה כוכבים - פארק פלאזה ריוורבנק, פארק פלאזה ויקטוריה ופארק פלאזה שרלוק הולמס - שבהם החזיקו במשותף בחלקים שווים.

 

ברבעון החולף- כותבת פארק פלאזה - השיפור בתוצאותיה בלונדון נבע בעיקר מאירועי האולימפיאדה ואירועי הספורט שהתקיימו בלונדון בקיץ, וזאת למרות שהביקושים בחודש יולי השנה,שהתאפיין בהיערכות לקראת המשחקים האולימפיים ותחרויות הנכים- היו יחסית נמוכים.

 

יש לציין כי ברבעון החולף סיפק מנכ"ל החברה בוריס איוושה רק את השורה העליונה של תוצאות החברה, וזאת על פי חוקי בורסת לונדון, בה היא אינה מחוייבת לדווח על שורות הרווח כל רבעון אלא רק פעמיים בשנה.

 

מהדוחות עולה כי המומנטום החיובי של שוק המלונאות במקומות בהם פועלת הקבוצה בא לידי ביטוי ב־RevPAR - הכנסה לחדר פנוי, המחושבת לפי שיעור התפוסה והמחיר הממוצע לחדר - שהסתכם ב־112.8 יורו ברבעון החולף, לעומת 109.6 97.5 יורו ברבעון מקביל אשתקד . שיעור התפוסה במלונותיה של פארק פלאזה ברבעון החולף הסתכם ב-81.6%, לעומת 84.6% ברבעון המקביל אשתקד, אולם התעריף הממוצע שהיא גבתה לחדר ברבעון החולף היה גבוה יותר מברבעון מקביל אשתקד - 138 יורו, לעומת 116 יורו בלבד בשנה שעברה.

 

הכנסותיה של פארק פלאזה בתשעת החודשים שהסתיימו בספטמבר 2012 צמחו ב-19.8% ל-177 מיליון יורו, בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. מניית פארק פלאזה נסחרת בלונדון בשווי שוק של כ-91.2 מיליון ליש"ט.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x