בורסת ת"א

נוחי דנקנר בקשיים? איזי כהן יקבל 180 אלף שקל לחודש בכלל ביטוח

חגיגת שכר הבכירים נמשכת: איזי כהן יקבל כמנכ"ל כלל ביטוח מענק של עד 6.5 מיליון שקל. עלות שכרו של איזי כהן תסתכם ב-3.1 מיליון שקל

גיא בן סימון 09:3905.11.12

עלות שכרו של איזי כהן כמנכ"ל חברת כלל ביטוח תסתכם ב-3.1 מיליון שקל ב-2013, כך לפי תנאי העסקתו של המנכ"ל החדש כפי שאישר אתמול (א') דירקטוריון החברה מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר. בחודשיים הבאים, עבור 2012, עלות שכרו תסתכם ב-516 אלף שקל.

 

עלות שכרו של כהן, שניהל בעבר את חברת הביטוח מגדל, תורכב משכר בסיסי של 180 אלף שקל בחודש בנוסף להטבות נוספות שיסתכמו ב-940 אלף שקל בשנה.

 

לפני כשבועיים מונה איזי כהן למנכ"ל חברת הביטוח במקמו של שי טלמון שעזב לאחר 5 שנים בתפקיד. כהן החל את תקופת החפיפה ב-1 בנובמבר והיא תימשך כחודש.

 

 

 

 

 

אם כהן יציג עמידה ב-100% מהיעדים - הוא יזכה לבונוס בשיעור של 1% מיעד הרווח הכולל. על פי דו"חותיה הכספיים של כלל ביטוח ב-2010 עמד הרווח הכולל של החברה על 664 מיליון שקל וב-2011 עמד ההפסד הכולל על 134 מיליון שקל. לפיכך, כהן יזכה למענק של עד 6.5 מיליון שקל (צמוד למדד) על תוצאות 2011. עם זאת, כהן כלל לא יזכה לתגמול במקרה בו החברה מפסידה כפי שהיה ב-2010. לשם השוואה, כמנכ"ל אפריקה ישראל כהן קיבל שכר בעלות של 7.7 מיליון בגין 2011, מתוכם 2 מיליון שקל בונוס שנתי.

 

מנימוקי הדירקטוריון עולה כי לאחר שנעשתה השוואה לשכרם של מנכ"לים בחברות מקבילות הדירקטוריון מצא השכר של איזי כהן סביר וראוי בהתחשב בגודל של החברה.

 

ביוני האחרון איזי כהן החליט במפתיע להתפטר מניהולה של אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב לאחר 4 שנים בתפקיד. כהן ליווה בשנה וחצי האחרונות את אפריקה ישראל בתהליך ההתאוששות מהסדר החוב עם המשקיעי המוסדיים.

 

ההישג העיקרי של כהן במהלך כהונתו היה לסייע לחברה להפחית את החובות הגדולים ולהביא אותה לצמיחה. היחסים בין כהן לבין לב לבייב, בעל השליטה באפריקה, עלו על שרטון לאחר שליווה את קרן פרמירה במשא ומתן לרכישת השליטה בכלל ביטוח והיה מועמד לתפקיד בכיר בחברה.

 

בחוזה העסקתו בכלל ביטוח, כהן חתם על סעיף סודיות ואי תחרות לפיו כל עוד נמשכים יחסי העבודה בינו לבין החברה הוא לא יפעל בדרך כלשהי בתחרות בה או במיזמים שבהם היא שותפה. לאחר סיום העסקתו, תוקצב לכהן תקופת צינון של 9 חודשים לעיסוק בחברות דומות.

 

איזי כהן איזי כהן צילום: בועז אופנהיים

 

x