$
בורסת ת"א

מנהלי אי.די.בי לבעלי האג"ח: המצב מאתגר

במהלך אסיפת בעלי האג"ח סירבו המנהלים לפרט על ההלוואה האפשרית שתעניק קרן ההשקעות האמריקאית KKR לחברה

עומרי כהן 18:4401.11.12

שבוע לאחר כינוס אסיפת בעלי האג"ח של אי.די.בי פתוח, התכנסו היום (ה') בבית ציוני אמריקה בת"א גם בעלי האג"ח של החברה האם, אי.די.בי אחזקות. אלא שבעוד שלפני שבוע העבירו מנהלי אי.די.בי לבאי האסיפה מסר ברור, שלפיו: "אי.די.בי פתוח תעמוד במלוא מחוייבותיה לבעלי האג"ח", הרי שהפעם המסר של אותם מנהלים לגבי אי.די.בי אחזקות היה: "המצב מאתגר". 

כמו בשבוע שעבר, גם הפעם ייצגו את אי.די.בי באסיפה המנכ"ל חיים גבריאלי, סמנכ"ל הכספים אייל סולגניק והיועץ

המשפטי שוני אלבק. השלושה נשאלו בין השאר לגבי הפרסומים על ההלוואה האפשרית שתעניק קרן ההשקעות האמריקאית KKR לאי.די.בי אחזקות, אולם השיבו כי אינם יכולים להוסיף פרטים נוספים מעבר להודעה שפורסמה באתר הבורסה בשבוע שעבר.

 

לאחר זמן קצר יחסית עזבו נציגי אי.די.בי את האסיפה, ובעלי האג"ח קיבלו עדכון מחברת נציגות האג"ח, לילך גב-הראל, היועצת המשפטית של בית ההשקעות פסגות, וממנכ"לית חברת הרמטיק, מירב עופר-אורן, שנמנית על נאמני האג"ח.

השתיים סיפרו כי נציגות בעלי האג"ח הגישו למנהלי אי.די.בי אחזקות שלוש דרישות מרכזיות: הגעה לפתרון כולל לגבי חובות החברה כלפי בעלי האג"ח, יצירת ודאות לכך שתשלום ריבית של 65 מיליון שקל לבעלי אג"ח ד', שאמור להתבצע בחודש הבא, ישולם מתוך כסף חדש שיוזרם לחברה ולא מתוך 160 מיליון השקלים

שנמצאים כעת בקופה (כפי שהוסכם לאחרונה בין הצדדים לגבי תשלום הקרן של אג"ח ב' בהיקף 36 מיליון שקל), וכן שכל סכום שיזרים המשקיע אדוראדו אלשטיין לחברת גנדן הפרטית (החברה האם של אי.די.בי אחזקות) יועבר במלואו לקופתה של אי.די.בי אחזקות.

 

עם זאת, השתייים ציינו שלא התקבלו אינדיקציות כי הבנקים המלווים של גנדן יסכימו להעברת הכספים לאי.די.בי. אלשטיין הזרים 25 מיליון דולר לגנדן תמורת 10% מהחברה, ועשוי להזרים עד 75 מיליון דולר נוספים תמורת עוד 20% מגנדן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x