שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

"אנחנו לא מפטרים עובדים, נייס צומחת ותמשיך לצמוח ב-2013"

מנכ"ל נייס זאבי ברגמן נשאר אופטימי: "הרבעון השלישי של נייס היה רבעון חזק. הוצאנו פחות והרווחנו יותר כסף"

ניר צליק 08:5901.11.12

"הרבעון השלישי של נייס היה רבעון חזק. השגנו תוצאות טובות ואפילו העלינו את תחזית הרווח שלנו ל־2012", כך אמר אתמול זאבי ברגמן, מנכ"ל נייס, בשיחה עם "כלכליסט", לאחר שהחברה דיווחה על הכנסות של 200.4 מיליון דולר ברבעון השלישי, ששיקפו צמיחה של 10.2% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. 

נייס, העוסקת בפיתוח מערכות דיגיטליות לאיסוף וניתוח מידע עבור מרכזי שירות לקוחות, גופי אבטחה ומוסדות פיננסיים, גם השיגה ברבעון השלישי רווח נקי מתואם (לפני הפחתות חשבונאיות והוצאות על אופציות) גבוה מציפיות האנליסטים של 39.7 מיליון דולר לעומת 34.5 מיליון דולר ברבעון המקביל.

 

תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון השלישי ב־11.6 מיליון דולר, כאשר מנגד השתמשה החברה ב־28 מיליון דולר לרכישה עצמית של מניותיה. כך, שקופת המזומנים של נייס הכילה בסוף ספטמבר 422 מיליון דולר לעומת 439.1 מיליון דולר ברבעון הקודם, כשלחברה אין חובות פיננסיים.

 

את הרבעון הרביעי מצפה נייס לסיים עם הכנסות של 237–257 מיליון דולר ורווח נקי מתואם של 39.7–42.8 מיליון דולר. כך, שתחזית ההכנסות ל־2012 כולה נותרה על 890–910 מיליון דולר, אולם תחזית הרווח הנקי המתואם הועלתה בכ־4% לטווח של 2.46-2.41 דולרים למניה (לחברה כ־62 מיליון מניות בדילול מלא).

 

"סביבת מאקרו לא פשוטה"

 

לשאלה כיצד מצליחה נייס לשפר את השורה התחתונה בתוצאות הרבעון השלישי, השיב ברגמן: "הוצאנו פחות והרווחנו יותר כסף". עם זאת, לפחות לגבי הרבעון הרביעי, הרי שהעלאת תחזית הרווח הנקי קשורה כנראה קשר הדוק להודעה השנייה שפרסמה אתמול הנהלת נייס לפיה היא מתכננת לבצע תוכנית רכישה עצמית נוספת של מניות בהיקף של 100 מיליון דולר. התוכנית תאפשר לנייס לרכוש כ-5%–6% ממניותיה, אם תחפוץ בכך - נתח הדומה לפער בין תחזית הרווח הקודמת של החברה לתחזית הנוכחית שלה. כך שלמעשה, כל השיפור הנוסף הצפוי בשורה התחתונה נובע מהרכישה העצמית.

 

באשר לחלוקת ההכנסות ברבעון השלישי, הרי שכ-61% מהן הגיעו מיבשת אמריקה, 25% מאירופה, המזרח התיכון ואפריקה, וכ־14% מההכנסות הגיעו מאסיה והפאסיפיק, בדומה לרבעון הקודם. באשר להשפעה של הסביבה המאקרו כלכלית בעולם על ביצועי החברה, אמר ברגמן: "אנו מרגישים את סביבת המאקרו שהיא לא פשוטה, ואנו עובדים לפי תוכנית שהתווינו ברבעון הקודם ואנו עומדים בה".

 

"אולי פה ושם פוטר עובד"

 

באשר לגלי הפיטורים המתרחשים בימים האחרונים בתעשיית ההייטק הישראלית, אמר ברגמן: "התמונה המאקרו־כלכלית בעולם ידועה והיא לא מצוינת. יש לה השלכות על ההייטק הישראלי, וכתוצאה מזה יש כמה חברות שמצמצמות את כוח האדם. באותה עת, יש חברות כגון נייס שמרחיבות את כוח האדם, ואני חושב שהמגמה היא מעורבת".

ברגמן הוסיף כי "אנחנו לא מפטרים עובדים. פה ושם יכול להיות שפוטר עובד, אבל אנחנו לא בתקופה של פיטורים. אנחנו צומחים ואני מאמין שנמשיך לצמוח גם ב־2013".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x