$
בורסת ת"א

אי.די.בי פתוח ונכסים ובנין עשויות להפריש 93 מיליון שקל בגין הפרויקט בווגאס

מדובר ביתרת ההשקעה בפרויקט הפלאזה שבו שותפות אי.די.בי פיתוח ‏(25%‏), נכסים ובנין ‏(25%‏) ואלעד גרופ ‏(50%‏) של יצחק תשובה

שי סלינס 16:4730.10.12

אי.די.בי אחזקות שבשליטת נוחי דנקנר הודיעה היום (ג') לבורסה כי החברות בנות נכסים ובנין ואי.די.בי פתוח מעריכות כי תידרש הפחתה של יתרת ההשקעה בפרויקט הפלאזה בלאס וגאס, ארה"ב.

לפי הדו"חות הכספיים של החברה לרבעון השני של השנה יתרת ההשקעה של כל אחת מהחברות עומדת על 24 מיליון דולר (93 מיליון שקל) על בסיס שווי מאזני, כאשר קרקע הפרויקט מוצגת בדו"חות לפי שווי של 700 מיליון דולר.

  

הודעה זו של אי.די.בי הגיעה כשבועיים לאחר שנאמני האג"ח של אי.די.בי פתוח שלחו מכתב להנהלת החברה בדרישה להימנע מביצוע כל הזרמת הון לצורך המשך פעילות פרויקט הפלאזה בלאס וגאס שבו שותפות אי.די.בי פיתוח ‏(25%‏), נכסים ובנין ‏(25%‏) ואלעד גרופ ‏(50%‏) של יצחק תשובה.

 

כלל ביטוח מחלקת דיבידנד

 

כמו כן דיווחה היום כלל ביטוח כי הדירקטוריון שלה אישר חלוקת דיבידנד של 180 מיליון שקל. כמו כן, הדירקטוריון העריך כי סביר שהיא תוכל לחלק דיבידנד של 120 מיליון שקל בפברואר 2013.

 

בנוסף אישרה החברה הזרמת הון לחברה בת, כלל פיננסים, בסך של 50 מיליון שקל, כאשר הנהלת החברה הוסמכה לקבוע את אופן ההזרמה (הון מניות או שטרי הון וכדו') וכן את מועד ההזרמה ולתאמה מול כלל פיננסים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x