$
בורסת ת"א

הופסקו המגעים למכירת אופיס דיפו לצחי פישביין

המשביר 365 הודיעה במקביל על מגעים למכירת אופיס דיפו לצד שלישי וחתימה על הסכם עקרונות כבר בשבוע הבא. בנוסף, החברה תסגור את סניפיה בשבת

גיא בן סימון 12:2230.10.12

המשביר 365 שבשליטת רמי שביט עדכנה היום (ג') על הפסקת המשא ומתן למכירת החברה הבת אופיס דיפו למיידה צחי פישביין. בתוך כך, המשביר מנהלת משא ומתן מתקדם למכירת אופי דיפו לצד שלישי כאשר כבר בשבוע הבא צפוי להיחתם הסכם עקרונות. בהמשך אותה הודעה נכתב כי אופיס דיפו תסגור את סניפיה ברחבי הארץ בימי שבת.

 

פחות משנתיים אחרי שרכש את אופיס דיפו ב-178.6 מיליון שקל – רמי שביט מוכן להיפטר מאופיס דיפו בחינם. קבוצת המשביר של שביט דיווחה באוגוסט האחרון לבורסה כי היא חתמה על מזכר הבנות למסירת הרשת ללא תמורה למנכ"ל הטרי צחי פישביין, שמנסה לגבש קבוצת משקיעים שתזרים לרשת 30 מיליון שקל.

 

אם תוך 60 יום לא ימצא פישביין גופים שיהיו מוכנים להזרים מזומן לתוך רשת הציוד המשרדי והאלקטרוניקה – ההסכם בין הצדדים יבוטל. היום מודיעה החברה, כאמור, על מגעים עם צד שלישי ויחד עם זאת כי לא תפעיל את אופיס דיפו בשבת.

 

צחי פישביין, שמונה בפברואר השנה לתפקיד מנכ"ל אופיס דיפו ישראל, על ידי המשביר, הודיע לפני יותר משבוע על התפטרותו. פישביין הוא זה שהביא את הרשת האמריקאית לישראל בשנת 1994, והוא זה שחתום על מכירתה לאופיס דיפו העולמית בשנת 2006 ברווח עצום.

מה דעתך על מניית המשביר 365:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

באמצע אוקטובר בית המשפט הטיל צו עיקול בסך 51 מיליון שקל על נכסיה של אופיס דיפו ישראל, זאת במסגרת סכסוך משפטי המתקיים בינה לבין אופיס דיפו העולמית.

 

תביעתה של אופיס דיפו העולמית הוגשה בחודש שעבר לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בטענה כי לא עמדה בתשלומי התגמולים שהתחייבה להם. בכתב התביעה נטען כי מתחילת ההסכם בין הצדדים בשנת 2010 לא עמדה אופיס דיפו ישראל בהתחייבויותיה.

 

לפי התביעה, "נודע לאופיס העולמית כי מצבה הכלכלי של אופיס דיפו ישראל בכי רע". "לאור מצבה הכלכלי הגרוע של החברה, שמעלה חשש כבד לעמידתה בהתחייבויותיה בהתאם להסכם הרישיון, לא נותרה ברירה מאשר לפנות לבית המשפט בבקשה לאכוף את ההתחייבויות החוזיות", נכתב. עוד מצוין בתביעה כי אופיס דיפו ישראל גרמה לחברת המשביר הפסדים בסך 30 מיליון שקל בשנת 2011 וכי בעל השליטה במשביר, רמי שביט, הודיע לאחרונה כי שגה כשרכש את אופיס דיפו.

 

צחי פישביין ורמי שביט צחי פישביין ורמי שביט צילום: אוראל כהן

 

x