$
בורסת ת"א

סלע קפיטל תרכוש את בית חולים אלישע תמורת 85 מיליון שקל

שמואל סלבין יו"ר סלע קפיטל: "פתיחתו של בית החולים לשוק התיירות הרפואית הם חלק מהסיבות לרכישה"

גיא בן סימון 09:3428.10.12

קרן הריט סלע קפיטל דיווחה היום (א') כי היא רוכשת את בית החולים הפרטי אלישע מידי חברת אלישע תמורת 85 מיליון שקל.

 

במסגרת העסקה סלע קפיטל תשכיר את בית החולים לחברת אלישע שתמשיך לתפעל את בית החולים לתקופה של 15 שנים ובתוספת שתי אופציות להארכה של חמש שנים כל אחת.

 

בית

החולים יושכר תמורת 7.45 מיליון שקל לשנה (צמוד מדד) שישולמו בכל רבעון מראש. כל 5 שנות שכירות השכירות תעלה ב-3%.

 

מימון העסקה יתבצע בחלקו על ידי הון עצמי וחלקו במימון מבנק או מוסד פיננסי או באמצעות הנפקת אג"ח סחיר. נכון למועד החתימה, לסלע קפיטל יתרות מזומנים פנויות בהיקף של כ-80 מיליון שקל. בנקאי ההשקעות רוסאריו קפיטל ליווה את העסקה.

 

בית החולים אלישע משמש כבית החולים פרטי הגדול ביותר בצפון המפעיל שישה חדרי ניתוח בתחומים שונים, מבצע למעלה מ-10,000 ניתוחים בשנה ו-12 אלף פעולות אמבולטוריות אשר מבוצעים בחדרי הניתוח של בית החולים (ניתוחי לב, אורטופדיה, פלסטיקה, גסטרו ועוד) וכן 154 מיטות אשפוז ומרפאות מומחים. לבי"ח קיימים הסדרים לניתוחים עם כל קופות החולים בארץ, עם מרבית חברות הביטוח וכן עם משרד הביטחון. בי"ח מעסיק למעלה מ-200 רופאים מהבכירים בתחומם. שטחו של הנכס הנרכש כ-8,600 מ"ר בנוי.

 

שמואל סלבין, יו"ר קרן הריט סלע קפיטל: "עסקה זו היא רכישה אסטרטגית של סלע קפיטל אשר תייצר ערך למשקיעים בתשואה גבוהה. בית החולים אלישע נחשב לבית החולים הפרטי השני בגודלו בארץ והגדול ביותר בצפון. בשנים האחרונות צמח, בין היתר בעקבות המיזוג התפעולי והשיווקי של בית החולים חורב, פעולה שהושלמה בתחילת 2010. התפתחות בית החולים, מספר מיטות האישפוז הנמוך בארץ לצד שמו הטוב של בית החולים ופתיחתו הצפויה לשוק התיירות הרפואית הם רק חלק מהסיבות לרכישת הנכס, אשר ייצר כאמור ערך רב למשקיעים שלנו בזכות התשואה הגבוהה. אנו רואים בחדירה לתחום הבריאות צעד אסטרטגי. תחום הבריאות הינו תחום בעל ביקוש עולה ולכן אנו רואים בכניסה לתחום הזה כבעל פוטנציאל אדיר עבורנו".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x