$
שווקי חו"ל

זינגה ממשיכה לדעוך: הפסד של 52.7 מיליון דולר ברבעון השלישי

זאת בהשוואה לרווח של 12.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה בשנה שעברה; הכנסות החברה עלו 3% ל-317 מיליון דולר

סוכנויות הידיעות 22:2724.10.12
זינגה דיווחה על הפסד וירידה חדה בהזמנות ברבעון השלישי לאחר תום המסחר בוול סטריט. בנוסף, החברה הודיעה על תוכנית רכישת מניות בהיקף 200 מיליון דולר.

 

בתקופה שהסתימה ב-30 בספטמבר ההפסד הסתכם ב-52.7 מיליון דולר, או 7 סנט למניה בהשוואה לרווח של 12.5 מיליון דולר בתקופה
המקבילה בשנה שעברה. ההפסד המתואם הסתכם ב-361 אלף דולר, או 0 דולר למניה.

 

הכנסות החברה עלו 3% ל-317 מיליון דולר בעוד שההזמנות ירדו ב-11% ל-256 מיליון דולר בהשוואה לרבעון המקביל.

אנליסטים צפו להפסד של סנט אחד למניה והכנסות של 256.4 מיליון דולר ברבעון השלישי.

 

מניית חברת המשחקים החברתיים זינגה נפלה אמש (ג') לנקודת שפל של כל הזמנים לאחר שמארק פינקוס, מנכ"ל ומייסד החברה, אישר את הדיווחים לפיהם החברה עומדת לפטר 5% מעובדיה ולסגור כמה ממשרדיה ברחבי העולם.

 

הדיווחים החלו לאחר שרוב עובדי החברה בבוסטון קיבלו מכתב פיטורין. המשרד, שבבעלות זינגה מאז שרכשה את מפתחת המשחקים המקומית Conduit Labs ב-2010, העסיק כ-50 עובדים. כעת, לפי הצהרתו של פינקוס, מדובר במהלך גדול יותר במסגרתו החברה תפטר קרוב ל-200 עובדים. בנוסף, היא שוקלת לסגור את משרדיה בבריטניה וביפן.

 

בעוד שזינגה מפטרת עובדים, לא מעט כבר פרשו או ביקשו לפרוש מהחברה בעקבות המגבלות שהחברה הציבה על מכירת המניות בחודשים הראשונים להנפקה הפומבית, אז החברה עדיין נסחרה לפי שווי שוק גבוה ומכובד. בנוסף, בכירים רבים עזבו את החברה בחודשים האחרונים, ביניהם מפתח המשחק המצליח ביותר שלה, סיטיוויל, וכן סמנכ"ל התפעול, סמנכ"ל המובייל, סמנכ"ל המוצרים, סמנכ"ל הטכנולוגיות וסמנכ"ל השיווק.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x