$
שווקי חו"ל

ולדמן על צניחת מלאנוקס: "חשבתי שהשוק יגיב באופן יותר אינטליגנטי"

מניית מלאנוקס ירדה בוול סטריט לשפל של שלושה חודשים על רקע תוכנית מכירת מניות של המנהלים. ולדמן אומר בראיון לבלומבג כי המשקיעים לא קראו נכון את המהלך

גיא בן סימון 09:0624.10.12

"ירידת מניית מלאנוקס בניו יורק לשפל של שלושה חודשים מראה שהמשקיעים הבינו לא נכון את המניע שמאחורי מכירת המניה על ידי המנהלים", כך אמר איל ולדמן מנכ"ל מלאנוקס בראיון לבומברג.

 

ולדמן אמר את הדברים בתגובה לירידה נוספת של המניה ב-5.3% למחיר של 71.3 דולרים אמש בניו יורק על רקע הודעת החברה כי ולדמן ומנהל הכספים מיכאל גריי אימצו תוכנית הכוללת מכירת חלק מהמניות שבידיהם. ולדמן, חתם על תוכנית למכירה עיוורת של עד 169 אלף ממניותיו בחברה. שווי השוק של החברה עומד על 2.96 מיליארד דולר נכון לאתמול.

 

"לתזמון ההודעה אין קשר למחיר המניה", הוסיף ולדמן. "חשבתי שהשוק יגיב באופן יותר אינטליגנטי ויבין שהודעת החברה על מכירת מניות על ידי מנהלים היא תוכנית עונתית. מדובר בסופה של תוכנית אחת ומעבר לאחרת חדשה".

 

מלאנוקס דיווחה בשבוע שחלף על רווחי שיא ברבעון השלישי של 2012. הרווח הנקי של החברה, בנטרול הוצאות חשבונאיות הנובעות מהמיזוג עם וולטייר, עמד על 50.7 מיליון דולר. רווח רבעוני זה גבוה ביותר מפי שניים מהרווח הנקי בכל שנת 2011.

 

עם זאת, מניית מלאנוקס השלימה ירידה של 29% בשבוע באחד העם ויותר מ-30% בניו יורק בצל הורדת תחזית ההכנסות של החברה לרבעון הרביעי.

 

"מעולם לא אמרנו שנמשיך לגדול ב-100%. הורדנו תחזיות ברבעון הרביעי בסכום קטן של 7 מיליון דולר, אבל השוק מגיב כמו שהשוק מגיב", הוסיף ולדמן. לדבריו, מאוגוסט 2007 מלאנוקס מודיעה על תוכניות מכירה ורכישה של מניות על ידי מנהלים כאשר הוא עשוי להיפטר מ-10% מהאחזקות שלו בחברה.

 

איל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס איל ולדמן, מנכ"ל מלאנוקס צילום: נמרוד גליקמן

 

לאחר הדו"חות כלל פיננסים ברוקראז' הוריד את מחיר היעד למניית מלאנוקס ל-115 דולר למניה מ-140 דולר למניה "לאור התקדמות איטית מהתחזיות". הפחתת מחיר היעד נעשתה בעקבות תחזית החברה לרבעון הרביעי של השנה. בכלל פיננסים צופים מכירות של 150 מיליון דולר למלאנוקס ורווח של 1.08 דולר למניה ברבעון הרביעי של 2012, לעומת הכנסות של 165 מיליון דולר ורווח של 1.19 דולר למניה בתחזית הקודמת. בית ההשקעות מפחית את התחזית ל-2013 כך שכעת הוא צופה הכנסות של 654 מיליון דולר ורווח של 4.47 דולר למניה לעומת צפי קודם להכנסות בסך 715 מיליון דולר ורווח של 4.84 דולר למניה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x