$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אי.די.בי משיבה אש: "החברה אינה במצב של חדלות פירעון"

החברה שבשליטת נוחי דנקנר שלחה היום מכתב תשובה לטענות הקשות שהפנו מחזיקי האג"ח כלפי מנהליה; מציעה הידברות כוללת גם עם מחזיקי אי.די.בי פתוח

רחלי בינדמן 15:5723.10.12

לאחר שהבוקר חשף "כלכליסט" את המכתב ששלח אתמול נאמן האג"ח של אי.די.בי אחזקות לחברי הדירקטוריון ובו העלה טענות קשות כלפי התנהלותם, משיבה כעת אי.די.בי אש. לידי "כלכליסט" הגיע מכתב התשובה שחתום על ידי עו"ד רם כספי ונוסח על ידי עו"ד אברמי וול המייצג את אי.די.בי. "לחברה אין עניין לנהל התכתבות מתנצחת איתכם" כתב וול. "החברה אינה נמצאת במה שמכונה במכתבכם "מתחם של סביבת חדלות פירעון וממילא היא אינה מצויה במצב של חדלות פירעון או בכל מצב אחר הדומה לכך" נכתב.  

עוד נכתב "החברה מכירה כי עליה לשפר את תזרים המזומנים שלה ולפיכך היא פועלת לילות כימים כדי להביא לפתרונות שייטיבו עמה והן עם נושיה ובעלי מניותיה". וול מוסיף כי "החברה פועלת ללא לאות על מנת להשביח את החברות בקבוצה, השבחה שבא לידי ביטוי בחיזוק משמעותי של אמון השוק בקבוצה, וכתוצאה מכך עליות שווי בשיעור של עשרות רבות של אחוזים בחברות התפעוליות". בכך מתייחס וול לעליות האחרונות במניות סלקום, כלל ביטוח וכן בזינוק החד באג"ח של החברות בקבוצה.

 

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי צילום: יונתן בלום

 

"החברה מתקשה להבין מדוע כאשר בעלי השליטה מזרימים הון משמעותי לחברה וברקע קיימת אופציה ממשית להזרמת הון משמעותי נוספת" כותב וול ומכוון את דבריו לכניסת המשקיע אדוארדו אלשטיין לגרעין השליטה בחברת גנדן דרכה מחזיק דנקנר בקונצרן אי.די.בי וממשיך "בעלי החוב מבצעים פעילות מתוקשרת שיעלולה לפגוע במאמצים אלה ובסופו של דבר לפגוע ביכולת ההחזר של החברה לנושיה".

 

מחזיקי האג"ח טענו במכתבם אתמול כי החברה נמנעה מלחתום על כתב התחייבות (Stand still) שבו היא מתחייבת שלא לבצע דיספוזציה משמעותית בנכסיה ללא אישור מחזיקי האג"ח. בתגובה כותב וול: "החברה לא הסכימה לקבל את הנוסח מרחיק הלכת של כתב ההתחייבות שהצגתם והציגה טיוטה מתוקנת למכתב".

 

לבסוף טוען וול כי אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פתוח, החברת הבת, גילו נכונות להידבר עם מחזיקי האג"ח ומציין כי מחזיקי האג"ח של שתי החברות מנגד מינו "מתאם" להידברות רק עם חברת האחזקות ונמנעו להתייחס להידברות לגבי אי.די.בי פתוח וזאת תוך סטייה ממתווה הידברות שגובש. "החברה נכונה לקיים את ההידברות בצורה עניינית ולא מתלהמת" סיכם וול.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x