$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

"הדירקטורים באי.די.בי אחראים לנזקים שלנו"

נאמן האג"ח טוען במכתב כי בשל הימנעותם מניהול מו"מ להסדר חוב "חברי הדירקטוריון יהיו אחראים אישית לנזק המתעצם של בעלי האג"ח ושל החברה"

רחלי בינדמן 07:5223.10.12

נאמן איגרות החוב של חברת אי.די.בי אחזקות עולה מדרגה במאמציו להבטיח את תשלום החוב למחזיקי האג"ח. ל"כלכליסט" נודע כי הנאמן שלח אתמול, באמצעות משרד עו"ד מיתר־ליקוורניק, מכתב לדירקטורים של אי.די.בי אחזקות, שבו נכתב כי מחזיקי האג"ח יראו בחברי הדירקטוריון "אחראים אישית לנזק המתעצם לנושי החברה ולחברה עצמה, עקב סירובה העיקש של החברה לנהוג באופן הגיוני והמתחייב על פי דין ממצבה".

 

נאמן האג"ח שיגר את המכתב לדירקטורים של אי.די.בי אחזקות שנמצאת במגעים להסדר פריסת תשלומים עם בעלי האג"ח, ובראשם לבעל השליטה והיו"ר נוחי דנקנר, ולדירקטורים רפי ביסקר, זהבה דנקנר (אמו של היו"ר), ליאור חנס, אלי כהן, בעלי קבוצת לובינסקי ושותפיו של דנקנר לשליטה בקבוצה דורי ויצחק מנור, וכן אריה מינטקביץ', צבי דבורצקי, שמואל דור ורונית בלום.

 

במכתב כותב הנאמן כי "מצבה הפיננסי של החברה, בה הנכם משמשים נושאי משרה, קשה. לדו"חותיה הוצמדה הערת 'עסק חי'. יתרת המזומנים שבקופתה מספיקה לתשלומיה השוטפים במשך תקופה קצרה נוספת בלבד. מצבת חובותיה של החברה, לעומת זאת, הנה אדירה. החברה לא הצביעה עד כה על מקור רציני כלשהו שממנו עשויים נושיה להיוושע. במצב הדברים המתואר לעיל הדירקטוריון מחויב להביא בחשבון אפשרות ריאלית לפיה החברה עשויה להיקלע בקרוב למצב של חדלות פירעון. במצב דברים כזה מוטלות על דירקטוריון החברה ועל חבריו חובות גם כלפי נושי החברה.

 

דורי מנור מנכל לובינסקי דורי מנור מנכל לובינסקי

 

"לאור מצבה של החברה היה עליה להקשיב לדרישות של נושיה ולהיענות להן על ידי כך שתפתח במו"מ אינטנסיבי ויעיל לצורך גיבוש הסדר חוב עם כלל נושיה. חלף זאת החברה נמנעה מלפתוח במו"מ ומערימה קשיים בלתי סבירים ודרישות בלתי מקובלות תוך ששאלות ובקשות שונות מצד נציגות מחזיקי האג"ח נותרות ללא מענה. מצב זה מעורר יותר מאשר חשש שמא נציגי החברה הונחו 'למשוך זמן' במטרה שאין איש יודע מה תכליתה".

 

מאי.די.בי אחזקות נמסר בתגובה כי היא פועלת מזה מספר חודשים בתיאום ובשיתוף פעולה הדוקים עם נאמני האג"ח שלה ונציגיהם, תוך הקפדה על עדכונם השוטף ועל שקיפות מלאה, וזאת מתוך אמונה כי ניהולו של דיאלוג ענייני שוטף עם נציגיהם של מחזיקי האג"ח שלה קידם ויקדם את האינטרס המשותף שלה ושל המחזיקים. הניסיון לערב דירקטורים בחברה במהלך של דיונים שוטפים המתנהלים בין החברה לבין מחזיקי האג"ח אינו במקומו ועלול לחתור תחת המטרה המשותפת העומדת לנגד עיני הצדדים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x