בורסת ת"א

נחשף ב"כלכליסט": איזי כהן מונה למנכ"ל כלל ביטוח במקומו של שי טלמון

שי טלמון פורש לאחר חמש שנים בתפקיד. איזי כהן שימש בעבר כמנכ"ל אפריקה ישראל וחברת הביטוח מגדל

גולן חזני וגיא בן סימון 10:0621.10.12

אחרי חמש שנים בתפקיד המנכ"ל, שי טלמון עוזב את כלל ביטוח כאשר איזי כהן, לשעבר מנכ"ל אפריקה ישראל, יחליפו בתפקיד.

מה דעתך על מניית מגדל ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", דנקנר נפגש בשבועות האחרונים עם לפחות שני גורמים שנחשבים מועמדים להחלפת טלמון, ביוזמתם. המועמד הרציני יותר היה  איזי כהן, שבעברו שימש כמנכ"ל חברת הביטוח מגדל.

 

ביוני האחרון איזי כהן החליט במפתיע להתפטר מניהולה של אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב לאחר 4 שנים בתפקיד.

 

כהן ליווה בשנה וחצי האחרונות את אפריקה ישראל בתהליך ההתאוששות מהסדר החוב עם המשקיעי המוסדיים. ההישג העיקרי של כהן במהלך כהונתו היה לסייע לחברה להפחית את החובות הגדולים ולהביא אותה לצמיחה. היחסים בין כהן לבין לב לבייב, בעל השליטה באפריקה, עלו על שרטון לאחר שליווה את קרן פרמירה במשא ומתן לרכישת השליטה בכלל ביטוח והיה מועמד לתפקיד בכיר בחברה.

 

איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן מנכ"ל כלל ביטוח צילום: גלעד קוולרציק
 

יו"ר אי.די.בי, נוחי דנקנר, אמר כי "שי טלמון הוביל את קבוצת כלל ביטוח בהצלחה בתקופה מאתגרת. הוא מסיים קדנציה בת חמש שנים שבהן התמודדנו עם משבר כלכלי עולמי שהשפיע גם על הכלכלה הישראלית ועל שוק ההון בישראל. חרף זאת הצליח שי להתמודד עם האתגרים שניצבו בפני הקבוצה באופן מקצועי, מרשים ומעורר הערכה רבה. אני מודה לשי טלמון על מקצועיותו, על יושרו, על האינטגריטי ברמה הגבוהה ביותר ועל מסירותו לתפקיד, לעובדי החברה וללקוחותיה. שי מהווה נכס לכל ארגון שהוא עומד בראשו, ואני מאחל לו הצלחה ומשוכנע בהצלחתו בכל תפקיד בעתיד".

 

"אני מברך את איזי כהן", הוסיף דנקנר, "מבכירי ענף הביטוח ומי שניהל במשך שנים בהצלחה את חברת הביטוח מגדל, על מינויו למנכ"ל. כלל ביטוח היא חברה מרכזית בקבוצת אי.די.בי., והיא תמשיך להיות כזו בשנים הבאות. אני צופה לה אופק של צמיחה משמעותית ומשוכנע שאיזי כהן יצעיד אותה להישגים משמעותיים ולהצלחה רבה".

  

איזי כהן: "אני שמח לחזור לענף הביטוח ולנהל חברה מכובדת ומובילה בתחום, שמח על ההזדמנות להמשיך ולעבוד בשיתוף פעולה עם אביגדור קפלן ושמח להצטרף לקבוצת אי.די.בי. בראשות נוחי דנקנר שהיא הקבוצה הגדולה והמובילה במשק. קיים פוטנציאל רב של השבחת ערך בחברה. אני מאמין שניסיוני והתמחותי בענף הביטוח, ובעיקר עבודת צוות משותפת, יסייעו לנו להצעיד את כלל ביטוח להישגים ולהצפת ערך רב לבעלי המניות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x