$
בורסת ת"א

על רקע האשמות כנגד בעלי השליטה והמנכ"ל החדשים: חיים רביבו יוצא ממנופים

רביבו מוכר את מניותיו, 7%, בפרמיה של כ-45% על מחיר השוק, לאברהם נניקקשוילי. נניקשוילי יעלה לאחזקה של 31% לאחר העיסקה

גולן חזני 11:0918.10.12

חיים רביבו יוצא ממנופים. לאחר שיצא בהאשמות חמורות כלפי בעלי השליטה והמנכ"ל החדשים בחברה, מוכר רביבו את מניותיו, 7%, בפרמיה של כ-45% על מחיר השוק, לאברהם נניקקשוילי. נניקשוילי יעלה לאחזקה של 31% לאחר העיסקה.

 

רביבו היה בין מייסדי מנופים יחד עם נניקשוילי ובן-זקן. באפריל נחשף ב"כלכליסט" כי רביבו מספר מכתבים למנופים, באמצעות עו"ד שחר בן־עמי, בהם דרש לקבל שורה של מסמכים ופרוטוקולים שנוגעים לניהול החברה, במטרה לבדוק "מחדלים" לכאורה בניהולה אשר לדבריו, "סייעו", בין היתר לירידת שווי השוק שלה לשפל של 343 מיליון שקל. זאת, לאחר שבסוף 2010 נסחרה בשווי שיא של מיליארד שקל.

 

מימין חיים רביבו גקי בן זקן מימין חיים רביבו גקי בן זקן צילום: ראובן שוורץ

 

במכתב ששיגר לחברה ב־4 במארס דרש רביבו למנות דירקטור מטעמו, אולם מכתבו טרם נענה. זמן קצר לאחר שהגיש את בקשותיו, פוטרה אחותו אוולין על ידי המנכ"ל החדש של מנופים, ג'ואל ביסמוט, בצורה אותה הגדיר רביבו כ"משפילה", דבר שהגביר עוד יותר את המתח והעוינות בין הצדדים. אוולין רביבו הועסקה כמזכירה בחברה מאז הקמתה לפני שש שנים ועוד קודם שימשה במשך כמזכירה של הקבוצה הפרטית של אברהם נניקשוילי, ג'קי בן־זקן ורביבו.

מה דעתך על מניית ארי נדלן:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

פיטורים אלה הגיעו בהמשך לשינויים דרמטיים שביצע ביסמוט בקרב בעלי תפקידים, במהלכם פיטר לא פחות משמונה בכירים שהיו חלק מהצוות שהקים את מנופים ועבד בה מיומה הראשון: בני מגדמן, מהנדס החברה, הרצל שיטרית סמנכ"ל בינוי, חשבת השכר חלי אזולאי, מנהלת הנכסים הראשית יהודית ויצמן, מזכירת הנדסה עדית אסולין, מנהל חטיבת הקניונים מוריס בנישתי, ואדריכלית החברה יעל חסון.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x