$
בורסת ת"א

האנליסטים על מלאנוקס: "תגובת השוק - היסטריה מוגזמת"

מניית החברה בניהולו של איל ולדמן צוללת בתל אביב ב-18% במחזור ענק לאחר שסיפקה תחזיות להמשך השנה נמוכות מציפיות השוק; הראל: "החברה נמצאת במומנטום עסקי טוב ותמשיך לצמוח גם במהלך 2013 בשיעור דו ספרתי"

גיא בן סימון 12:4018.10.12

"מקור האכזבה ממלאנוקס נובע מכך שהחברה לא כללה בתחזית לקראת הרבעון הרביעי הכנסות משבב ה-Romley של אינטל. תחום זה הניב למלאנוקס ברבעון השלישי הכנסות של 25 מיליון דולר כתוצאה משלוש עסקות". כך לפי ערן יעקובי מדש ברוקראז' על החברה שפרסמה אתמול לאחר המסחר בוול סטריט תוצאות שיא לרבעון השלישי של השנה אך סיפקה תחזית הכנסות מאכזבת לרבעון הרביעי. 

משיחת הועידה שקיימה אמש החברה עולה כי היא צופה הכנסות בטווח שבין 150-145 מיליון דולר, לעומת תחזית האנליסטים שציפו להכנסות של 157 מיליון דולר. יעקובי: "החברה אינה רואה יותר מרבעון אחד קדימה. כמו כן, בכוונת מלאנוקס להרחיב את מצבת העובדים שלה וקיים חשש לעלייה של עד 8% בהוצאות התפעול ברבעון הרביעי עם ירידה בשעור הרווח הגולמי.

  

לפי יעקובי, הירידות במניית מלאנוקס במסחר המאוחר בוול סטריט שהגיעו על ל-30% "מגלמות תגובת יתר אגרסיבית. לאחר שתנודתיות היום הקרוב במניה תירגע, כדאי לאסוף אותה מחדש על מנת ליהנות מתיקון שלאחר ההיסטריה", הוסיף.

 

עם זאת, בית ההשקעות העלה את ההמלצה למניית מלאנוקס מ"תשואת שוק" ל"קנייה" ואת מחיר היעד ל-101 דולר - בדומה למחיר הסגירה של המניה אתמול בוול סטריט. 

 


 

"הזמנות להגדיל חשיפה למניה"

 

"החברה נמצאת במומנטום עסקי טוב ותמשיך לצמוח גם במהלך 2013 בשיעור דו ספרתי", כך לפי רמי רוזן, מהראל פיננסים בתגובה להורדת תחזית ההכנסות לרבעון הרביעי של מלאנוקס. בית ההשקעות הוריד את מחיר היעד ל-100 דולר למניה וחזר על המלצת "תשואת יתר" בטענה כי הירידה במחיר המניה מייצרת הזדמנות להגדלת החשיפה.

 

לפי הראל, "איום אחר שעדיין תלוי באוויר הוא תחרות מתפתחת מכיוונה של אינטל. איננו מקלים ראש באיום זה, אך אנחנו סבורים כי מלאנוקס לא נחה על שמריה ומפתחת מענה טכנולוגי משלה.

 

"למרות התחזית המאכזבת לרבעון הרביעי, מלאנוקס תתחיל את שנת 2013 עם קו מוצרים עשיר יותר ועם פתרונות כוללים יותר מבעבר ודבר זה עשוי לדעתנו לייצר עבורה הזדמנויות צמיחה מחודשות", סיכם רוזן.

 

"פעילות הליבה של החברה ממשיכה לצמוח כמו שצריך"

 

"הציפיות היו יותר גבוהות על רקע הכנסות מיוחדות של החברה וזה הרבעון הראשון אחרי כמה שמלאנוקס לא צרפה תחזית הכנסות מאותן אקסטרות", כך אמר בשיחה עם "כלכליסט" רודי שתיוי אנליסט לאומי פרטנרס. "אם ניקח את הרווחיות הנקייה של החברה בלי תמיכה שצפויה ברבעונים הבאים נגיע למכפיל רווח נמוך ולא מייצג בעוד שלהערכתי מלאנוקס אמורה להיסחר במחיר שמעל 100 דולר ואילו עכשיו מניית החברה נסחרת במחיר המשקף 80 דולר למניה", הוסיף.

 

"פעילות הליבה של החברה ממשיכה לצמוח כמו שצריך. השוק ציפה להמשך אקסטרות שפשוט נעלמו מתחזיות הרבעון הרביעי. בהנחה שהרבעון יהיה בהתאם לתחזיות הוא יהיה לראשונה מזה כמה רבעונים שמייצג את הפעילות השוטפת של החברה", הוסיף שתיוי. לדבריו, ברבעון הראשון של 2013 איל ולדמן טוען שהחברה תחזור להציג תוצאות רבעון מול רבעון, משמע המשך צמיחה.

 

איל ולדמן איל ולדמן צילום: אוראל כהן

 

ולדמן: "לא יודעים איך נמשיך לעבוד עם אינטל"

 

בשיחת הוועידה שקיימה אחרי פרסום הדו"חות אמר איל ולדמן, מנכ"ל החברה כי "ברבעון הראשון היו לנו הכנסות של כ-10 מיליון דולר מהזדמנויות הקשורות לפלטפורמת ה-romley של אינטל, ברבעון השני היתה דרישה חזקה למוצרים שלנו ב-30 מיליון דולר, וברבעון השלישי היו לנו הזדמנות משלושה לקוחות גדולים ב-25 מיליון דולר, כשהגדולה שבהם מפוליוול, אינטגרטור סיני. ברבעון הרביעי, ללא כל אלה, התחזיות שלנו רומזות על קו בסיס להכנסות של 150 מיליון דולר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x