$
בורסת ת"א

דסק"ש: גיוון אימג'ינג שוקלת צעדיה - מיזוג או מכירה

בנק ההשקעות ברקליס ילווה את גיוון אימג'ינג במהלך; באוגוסט האחרון הודיעה גיוון כי הניסוי בגלולה לטיפול בסרטן המעי הגס לא עמד בתנאי הבקשה ל-FDA

גיא בן סימון 09:2418.10.12

דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי, שבשליטת נוחי דנקנר, הודיעה לבורסה כי גיוון אימג'ינג שבאחזקתה בוחנת מיזוג של החברה או מכירתה. זאת, "על מנת למקסם את שיעורי הצמיחה של גיוון ואת הערך לבעלי מניותיה", לשון ההודעה. בנק ההשקעות ברקליס ילווה את גיוון אימג'ינג במהלך כאשר אין וודאות כי התהליך יבשיל לעסקה כלשהי.

 

גיוון אימג'ינג מוחזקת על ידי דסק"ש (15%) ואלרון שמחזיקה ב-31% בגיוון, כולל אחזקה של 9% באמצעות אר.די.אס - רפא"ל חברה לפיתוח שמוחזקת על ידי אלרון (51%).

 

באוגוסט האחרון הודיעה גיוון אימג'ינג כי מנתונים ראשוניים של הניסוי הקליני שערכה בגלולת Colon 2 לטיפול בסרטן המעי הגס אינו עומד בתנאי הגשת הבקשה ל-FDA לאישור שיווק הגלולה בארה"ב.

 

מהודעת החברה עולה כי הניסוי אינו תומך בהתוויה העיקרית לצורך בדיקות סקר של כלל האוכלוסיה אלא רק כאמצעי אבחון משלים בחולים שלא יכולים לעבור קולונוסקופיה. מדובר בפגיעה משמעותית, שכן הגלולה אמורה להיות מנוע הצמיחה של החברה. למרות ירידת מעמדה של הגלולה כמוצר העיקרי גיוון מעריכה את פוטנציאל מכירות הגלולה ב-1.7 מיליארד דולר בארה"ב ותגיש את בקשתה ל-FDA בבעון הרביעי של השנה.

 

בתוך כך, במסגרת דו"חותיה לרבעון השני של השנה גיוון אימג'ינג הורידה את תחזית ההכנסות ל-2012. כתוצאה מהמשבר באירופה והכנסות נמוכות מהצפוי מפעילות החברה באסיה ברבעון הראשון של השנה, גיוון אימג'ינג מורידה את תחזית ההכנסות ל-2012 מטווח של 190-200 מיליון דולר לטווח של 185-190 מיליון דולר. החברה צופה כי הרווח למניה יסתכם בשורה התחתונה של טווח התחזיות. החברה צופה כי הרווח למניה (NON-GAAP) יסתכם ב-0.8-0.7 דולרים למניה.

 

חומי שמיר מנכ"ל גיוון חומי שמיר מנכ"ל גיוון צילום: סיון פרג'

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x