$
בורסת ת"א

מלאנוקס הרעידה את הבורסה בתל אביב: צללה ב-22% במחזור עצום

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ירדו ב-1.3%; לאומי ירדה ב-0.2% לאחר חשיפת "כלכליסט" כי אליהו מכר מניות ב-200 מיליון שקל. דסק"ש מחקה עלייה של 15% וסיימה בירידה של 10%; מחזור המסחר - 1.95 מיליארד שקל

שי סלינס 16:3118.10.12

יום סוער עבר על הבורסה באחד העם. המדדים המובילים סיימו את יום המסחר בירידות של מעל ל-1% בהובלת מניית מלאנוקס לאחר שאמש סיפקה תחזית מאכזבת להמשך השנה. מחזור המסחר הסתכם ב-1.95 מיליארד שקל, כאשר מלאנוקס לבדה ריכזה מחזור של 465 מיליון שקל.

 

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד ביטוח תקשורת נפט וגז 

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

בנק HSBC העלה את תחזית הצמיחה למשק הישראלי ל-3.1% ב-2012 - לעומת תחזית לצמיחה של 2.8%-2.9% עד כה. כלכלני הבנק ממשיכים להעריך כי הגרעון התקציבי של ישראל יגדל ל-4.1% ב-2012, וסבורים כי "השבת האמינות הפיסקלית של ישראל ב-2013 תחייב איחוד כוחות משמעותי. זוהי משימה לא קלה, אולם לאחר הבחירות, בתחילת 2013, צפויה התחלה של שיפור במצבה הפיסקלי של ישראל".

 

ב-HSBC מעריכים כי "היצוא צפוי להשתפר ב-2013, בין היתר בזכות שער שקל תחרותי יותר, ולאור שיפור צפוי במסחר בגלובלי". 

 

"האינפלציה שנה קדימה תעמוד, להערכתנו, על 1.9%, ותושפע מהמשך עלייה במחירי השכירות, העלאת מיסים ועלייה מסוימת במחירי הסחורות בעולם", כך כותבים כלכלני בנק דיסקונט בסקירתם השבועית. "מנגד", מוסיפים, "סביבת הצמיחה תהיה מתונה, האבטלה צפויה לעלות ולא צפויים לחצים מכיוון השכר. לגבי מדד אוקטובר קיימת אי וודאות גבוהה יחסית בשל השפעות סותרות, אם כי לאחריו ועד חודש מרץ צפויים מדדים נמוכים, חלקם אף שליליים".

 

 

מניות במרכז

 

שלמה אליהו ממשיך במאמציו לגיוס ההון הדרוש לרכישת חברת הביטוח מגדלמידי חברת הביטוח האיטלקית ג'נרלי. זאת, לאחר שלא נענה להצעות שהעבירו הבנקים הזרים, ביניהם קיים אליהו מכרז למכירת חבילה של מניות בהיקף של 900 מיליון שקל, היו נמוכות מדי, ואליהו החליט שלא להיענות להן. ל"כלכליסט" נודע כי אליהו הפיץ מניות בנק לאומיבשווי 200 מיליון שקל עם פתיחת המסחר לגופים מוסדיים וזרים. אליהו מחזיק במניות לאומי בשווי 1.8 מיליארד שקל.

 

מלאנוקסבניהולו של איל ולדמן פרסמה תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה מהם עולה כי החברה רשמה רבעון שיא עם עלייה של 17.2% בהכנסות ל-156.5 מיליון דולר. זאת, לעומת הכנסות של 133.5 מיליון דולר ברבעון השני של השנה. עם זאת מלאנוקס סיפקה תחזית הכנסות מאכזבת לרבעון הרביעי של השנה. מלאנוקס צופה הכנסות בטווח שבין 150-145 מיליון דולר, לעומת תחזית האנליסטים שציפו להכנסות של 157 מיליון דולר. לפי מלאנוקס ההכנסות ב-2012 כולה צפויות לעמוד על 529 מיליון דולר - 4 מיליון דולר פחות מכפי שצפו האנליסטים.

 

מניות אי.די.בי ממשיכות לרכז עניין על רקע הערכות בשוק כי הקבוצה שבשליטת נוחי דנקנר עומדת לבצע אקזיט משמעותי בדמות מכירת אחד מהנכסים המהותיים של החברה. ל"כלכליסט" נודע כי קרנות פרייבט אקוויטי מנהלות בשבועות האחרונים שיחות עם דנקנר, בהן נבחנים מתווים שונים להשקעה בקבוצה, בין אם דרך רכישת נכס מהותי כמו כלל ביטוח, או כניסה לשותפות באי.די.בי פתוח. בחברה הכחישו אפשרויות אלה.

 

דסק"ש מסרה היום כי גיוון אימג'ינג שבאחזקתה בוחנת מיזוג של החברה או מכירתה. זאת, "על מנת למקסם את שיעורי הצמיחה של גיוון ואת הערך לבעלי מניותיה", לשון ההודעה. בנק ההשקעות ברקליס ילווה את גיוון אימג'ינג במהלך כאשר אין וודאות כי התהליך יבשיל לעסקה כלשהי.

 

דנקנר הכניס, לפני כחודש את איש העסקים הארגנטיני, אדוארדו אלשטיין, כשותף לחברת גנדן הפרטית, באמצעותה הוא מחזיק בשליטה באי.די.בי, כשהאחרון רכש 9% מגנדן תמורת 25 מיליון דולר. העסקה שנתפסה עד היום כלא כלכלית היתה לפי שווי של מיליארד שקל לגנדן וככל הידוע, אלשטיין מתכוון לממש את האופציה לרכישת מניות נוספות בגנדן בהשקעה של 75 מיליון דולר נוספים.

 

השותפים בחברת קידוחי הנפט והגז שמן- נפרדים. ל"כלכליסט" נודע כי חיים לייבוביץ', בעל השליטה העיקרי בחברה, מוכר את מרבית מניותיו לקבוצת רוכשים שביניהם אברהם נניקשוילי, שהופך לבעל המניות בגדול בחברה, ולפידות שבשליטת יעקב לוכסנבורג (לוכסי). לייבוביץ' מחזיק ב-21.5% ממניות מנופיםששווין הבורסאי הוא 100 מיליון שקל, והיקף העיסקה יעמוד על 70-80 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x