$
שווקי חו"ל

ראיון כלכליסט

שויד: "אין לי כוונה להיכנס לפוליטיקה, המקום שלי הוא בהייטק"

מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט: "פוליטיקה ממש לא מתאימה לי". לגבי המתחרה פאלו אלטו אמר שויד: "כל כמה חודשים יש כוכבים חדשים וחברות חדשות שמתחרים בתחום שלנו. זה לא השתנה"

מעין מנלה 14:2717.10.12
"אני חושב שהתפקיד שלי הוא בתחום התעשייה ובתחום ההייטק ולא בתחום הפוליטיקה", אמר היום (ג') ל"כלכליסט" גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט לאחר פרסום דו"חות החברה לרבעון השלישי. "אני ממש יודע שתחום העשייה שלי הוא כאן ואני לא אשנה את זה, נראה לי שפוליטיקה ממש לא מתאימה לי", אמר שויד, שהסביר שאין לו שום תוכניות לעבור לפוליטיקה. "בשנים האחרונות אני מאוד מאוד נמנעתי מלהביע דעות בנושאים פוליטיים", הוא הוסיף.

מה דעתך על מניית צ'ק פוינט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לגבי הסביבה העסקית בישראל אמר שויד כי "הסביבה במדינת ישראל היא לא רעה, יש פה אנשים טובים והרבה רוח יזמית. השוק של ההייטק הוא מאוד נזיל ודברים עוברים מאוד מהר ואם המדינה לא מייצרת לעצמה מצב שלחברות יהיה כדאי להיות רשומות כאן ולהחזיק את ההנהלות שלהן כאן אז הדברים ינזלו מהר מאוד, ואני חושב שמדינת ישראל מבינה את זה ועושה הרבה מאוד בשביל זה".

 

גיל שוויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט גיל שוויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט צילום: אביגיל עוזי

 

צ'ק פוינט, העוסקת באבטחת מידע, גייסה ברבעון האחרון כ-200 עובדים בישראל. לפי נתונים של החברה מספר העובדים בישראל גדל ברבעון האחרון ב-11% ל-1,289 עובדים - קצב גידול כפול משאר העולם.  גיל שויד: "עוד רבעון של תוצאות טובות".

 

החברה דיווחה על תוצאות לרבעון השלישי שעקפו במעט את תחזיות האנליסטים. הכנסות החברה הסתכמו ב-332.4 מיליון דולר ברבעון, עלייה של 8% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי הסתכם ב-164.1 מיליון דולר, או 79 סנט למניה – עלייה של 7% לעומת הרבעון השלישי ב-2011. אנליסטים צפו כי הכנסות החברה יסתכמו ב- 332.6 מיליון דולר והרווח למניה יסתכם ב-164.3 מיליון דולר, או 78 סנט למניה.

 

לגבי המתחרה הנושפת בערפה של צ'ק פוינט - פאלו אלטו, של ניר צוק, אמר שויד כי "השוק שלנו תמיד היה תחרותי, כל כמה חודשים יש כוכבים חדשים וחברות חדשות שמתחרות בתחום שלנו, וגם השנה יש תחרות - זה לא השתנה. אני חושב שמה שאנחנו ממוקדים בו זה לייצר ערך ללקוחות, להביא את הטכנולוגיית אבטחה הכי טובה, הכי אמינה, ואני חושב שיש לנו אותה, גם היום, וגם הייתה לנו וגם תהיה לנו בעתיד. זו תמיד עבודה קשה, זה לא רע שיש תחרות מכיוון שזה מאתגר אותנו. כמובן שאף אחד לא אוהב את התחרות שלו ואף אחד לא רוצה אותה אבל בסך הכל, יש תחרות, הייתה תחרות ותהייה תחרות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x