$
בורסת ת"א

קרן יורק רכשה 20% מאג"ח אי.די.בי פתוח בהיקף של 400 מיליון שקל

קרן ההשקעות האמריקאית תהווה גורם משמעותי באסיפת מחזיקי האג"ח של אי.די.בי שתתקיים ב-25 באוקטובר. לקרן תוכניות ארוכות טווח להיכנס לשליטה משותפת עם נוחי דנקנר

גולן חזני 07:3010.10.12
קרן יורק רכשה בשבועיים האחרונים אג"ח של אי.די.בי פתוח בהיקף של 20% מהסדרות השונות. האג"ח נרכשו במחירים של 400 מיליון שקל.

 

קרן ההשעות האמריקאית המנוהלת ע"י ג'רמי בלנק תהווה גורם משמעותי באסיפת מחזיקי האג"ח של אי.די.בי שתתקיים ב-25 באוקטובר. יורק היא המחזיקה הגדולה ביותר באג"ח פתוח, לפני הפניקס עם 12%.

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: עמית שעל

 

ליורק יש תוכניות ארוכות טווח לנסות באמצעות האחזקה להמתין להתפתחויות באי.די.בי פתוח והערת "עסק חי" בעוד רבעון עד שניים, במידה והמשבר בקבוצה יימשך, ואז להוביל מהלך של המרה של החוב למניות החברה, ולהיכנס לשליטה משותפת עם בעל השליטה נוחי דנקנר או עם גופים מוסדיים אחרים המחזיקים באג"ח.

 

אתמול נפגש בלנק ושוחח עם נאמני סדרות האג"ח וכן עם בתי ההשקעות וחברות הביטוח הפניקס, הראל, פסגות ומיטב, והציג את עמדת יורק.

 

עם זאת, לפחות בשלב זה לא נראה שלמחזיקי האג"ח יש עילה משפטית לדרוש פרעון מיידי או הסדר, שכן אי.די.בי פתוח עמדה בהתחיבויותיה למחזיקים ובקופתה מזומנים לתשלום האג"ח עד תחילת 2014. במקרה של התאוששות בקבוצה תוכל יורק ליהנות מתשואה נאה על האג"ח אותן רכשה בחצי ממחיר הפארי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x