שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דוח משאבי הגז בשמשון: האומדן הטוב ביותר - 0.55 TCF של גז טבעי

זאת בהשוואה להערכה הקודמת שעמדה על כמות גז של 2.3 TCF. רישיון שמשון, הממוקם כ-92 ק"מ מערבית לחופי אשקלון, מוחזק על ידי מודיעין אנרגיה (10%), ישראמקו (29%) ו-ATP המפעילה את הקידוח (40%)

שי סלינס 09:2202.10.12

שותפות חיפושי הגז והנפט, מודיעין אנרגיה שבשליטת אי.די.בי פתוח וצחי סולטן הודיעה היום (ג'), על פרסום דו"ח משאבים מותנים לרישיון "שמשון" שביצעה חברת הייעוץ הבינלאומית NSAI, לפיו האומדן הטוב ביותר לגז טבעי במאגר עומד על 0.55 TCF, כשהאומדן הנמוך עומד על 0.3 TCF והגבוה על

0.9 TCF.

 

לפי ההערכה הקודמת שפרסמה השותפות באפריל האחרון האומדן הטוב ביותר הוא שהמאגר מכיל 2.3 TCF של גז טבעי. 

 

רון מאור, מנכ"ל מודיעין אנרגיה, אמר היום כי "מאגר שמשון, שכבר הוכרז כתגלית, הוא חלק ממבנה גאולוגי חדש בעל כושר אגירת גז באגן הלבנטיני, שאינו קשור לחולות תמר. בכפוף לעבודה סיסמית נוספת ולקידוח אימות, ייתכן ויהיה ניתן להעריך משאבים פרוספקטיביים נוספים בשטח הרישיון. מדובר במאגר מוכח, ולמודיעין אופציה לרכוש 15% ברישיונות דניאל מזרח ודניאל מערב הסמוכים. מאגר שמשון, מהווה חלק מפורטפוליו מגוון של רישיונות ימיים בעלי פוטנציאל להימצאות גז ונפט ביניהם, רישיון שרה, רישיון ים חדרה ורישיון גבריאלה".

 

ההערכות של כמות הגז הצפויה בתגלית מתבצעות באמצעות סימולציית תרחישים, המבוססת על נתוני הסקרים הסיסמיים. הסימולציות בוחנות הסתברות לנתונים שונים של מאגר הגז, בין היתר העובי הצפוי שלו, שטחו וכמות הגז שניתן להפיק ממנו. דו"ח המשאבים מפרט עבור כל פרמטר את הכמות הנמוכה הצפויה שלו (כלומר הכמות שהסיכוי לקבל פחות ממנה נמוך מ־10%), הערך החציוני (הכמות שהסיכוי לקבל יותר ממנה שווה לסיכוי לקבל פחות ממנה) והערך הגבוה (כמות שהסיכוי לקבל יותר ממנה נמוך מ־10%).

 

בפברואר 2011 מסרה ישראמקו ל-ATP כ־40% מהזכויות ברישיון שמשון. תמורת המכירה היתה תשלום חלקה היחסי של ישראמקו בהוצאות שנבעו בעבר מהרישיון, תשלום עתידי של חלק מחלקה של ישראמקו בהוצאות הקידוח הראשון, ותמלוג על של 5% מחלקה של ATP בהכנסות העתידיות. לפי ההסכם, יכלו גם חנ"ל יה"ש ונפטא יה"ש למכור 5% מהרישיון (כל אחת) ל־ATP בתנאים זהים.

 

רישיון שמשון, הממוקם כ-92 ק"מ מערבית לחופי אשקלון, מוחזק על ידי מודיעין אנרגיה (10%), ישראמקו (29%) ו-ATP (כ-40%), חנ"ל ים המלח (10%).
בטל שלח
    לכל התגובות
    x