$
בורסת ת"א

נחשף ב"כלכליסט" - אי.די.בי: "הבנות עקרוניות" עם אלשטיין לכניסה כשותף בגנדן

בכך אישרו בקבוצה את חשיפת "כלכליסט" הבוקר כי איש העסקים היהודי מארגנטינה, יזרים 25 מיליון דולר לקופת גנדן; צפוי להגדיל את חלקו בחברה ל-30% עד לסוף השנה - בהשקעה של 75 מיליון דולר נוספים

גולן חזני 10:5919.09.12

אי.די.בי אחזקות הודיעה היום (ד') לבורסה כי מתקיימים מגעים להשקעה בבעלת השליטה בחברה, גנדן הולדינגס. בכך אישרו בקבוצה את חשיפת "כלכליסט" מהבוקר כי כי כבר בימים הקרובים יעביר אדוארדו אלשטיין איש העסקים היהודי מארגנוטינה, 25 מיליון דולר לקופת גנדן, אליה אמור אלשטיין להיכנס כשותף ברכישת 9.5% מהחברה.

 

באי.די.בי ציינו כי הסכום שיושקע יהיה בסך של 25 - 100 מיליון דולר, שיקנו למשקיע כ-10% - 30% בגנדן. באי.די.בי הבהירו כי בשלב זה המשא ומתן בין הצדדים עדיין מתנהל, לרבות ביחס להבנות העקרוניות האמורות, וכי אין כל וודאות כי מגעים כאמור יבשילו לכדי עסקה מחייבת.

 

אי.די.בי נאלצה לפרסם את הדיווח לאור דרישת רשות ני"ע מהחברה בעקבות הפרסום מהבוקר וסידרת הפרסומים מהשבוע האחרון ב"כלכליסט", על ההשקעה של אלשטיין.

 

עד ערב ראש השנה קיים דנקנר פגישות עם שני גורמים נוספים לכניסה להשקעה בגנדן. גורמים אלה, אם יחליטו להיכנס להשקעה, יזרימו כל אחד עד 100 מיליון שקל לגנדן, כשהשקעתם עשויה לבוא על חשבון חלקו העתידי של אלשטיין (האופציה להגדלת חלקו בחברה).

 

כלומר, אם גורם כמו הווארד וויצ'נר (Howard Wietschner), לשעבר מנהל תחום קרנות גידור בבנק ההשקעות גולדמן זאקס, שגם עמו נפגש דנקנר, יחליט להשקיע בגנדן, ההשקעה תבוא על חשבון חלק מ־75 מיליון דולר הנוספים שבאופציה של אלשטיין. סכום זה מובטח למעשה לדנקנר כהשקעה, אם על ידי אלשטיין שמעוניין לממש את האופציה ואם על ידי משקיעים אחרים, שאיתם נפגש כאמור דנקנר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x