בורסת ת"א

הצרות של דנקנר: מעלות הורידה הדירוג של אי.די.בי סדרה ב' לחדלות פירעון

החברה גם הורידה את דירוג הקבוצה מ-CCC ל-SD בטענה כי הסבירות לחדלות פירעון עלתה; זאת נוכח העובדה כי בעלי האג"ח מסדרה ב' לא קיבלו את התשלום האחרון שכן הכסף נמצא בנאמנות. מקורב לאי.די.בי: "מדובר בירידת דירוג טכנית"

גיא בן סימון 17:5411.09.12

חברת הדירוג מעלות הורידה היום (ג') את הדירוג של אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר בשלוש רמות מ-CCC ל-SD, בטענה כי בעלי האג"ח מסדרה ב' לא קיבלו את התשלום האחרון אותו היו אמורים לקבל היום, באיחור של 5 ימים. לפיכך, הדירוג של אג"ח החברה מסדרה ב' ירד בשתי רמות לחדלות פירעון (D), הדירוג של יתר הסדרות ירד ברמה אחת ל-CC. יש לציין כי הדירוג של המנפיק לא הורד לחדלות פירעון אלא ל-Selective Default.

 

מנימוקי חברת הדירוג עולה, כי "הסבירות לחדלות פירעון באג"ח החברה מהסדרות א', ג',ד' ו-ה' עלתה בחודשים הקרובים בין אם כתוצאה של הליך משפטי עתידי, קריאה לפירעון מידי של הלוואות על ידי נושי החברה או הסכמת הצדדים לפריסת חוב או הסכם חוב חדש", כתבו במעלות. עם זאת, "בכוונת החברה לכבד, לעת עתה, התחייבויות אחרות שלה".

 

כפי שנחשף ב"כלכליסט", שופטת בית המשפט המחוזי דניה קרת אישרה בשבוע שעבר את הפקדת 35 מיליוני השקלים מקופת אי.די.בי לחשבון נאמנות שם יוחזק עבור מחזיקי האג"ח של סידרה ב', כשאי.די.בי והסדרות השונות יקבלו 21 יום להגעה להסכמות. בכך לחברת האחזקות נותרו 14 יום לפתרון בעיותיה ולהכנסת משקיע.

 

"כלכליסט" חשף אתמול כי נוחי דנקנר נמצא במגעים עם אדוארדו אלשטיין, איש עסקים מארגנטינה, למכירת 50% ממניות גנדן, שבאמצעותה מחזיק דנקנר באי.די.בי אחזקות. המו"מ מתנהל סביב השקעה של 400-300 מיליון שקל בגנדן כאשר את הקשר בין השניים יצר הרב יאשיהו פינטו.

 

לפי מקורב לאי.די.בי, "מדובר בירידת דירוג טכנית.הדירוג ירד ל-D כי מחזיקי אג"ח ב' לא קיבלו בפועל את התשלום שהופקד בנאמנות בהוראת בית המשפט בגלל התנגדות הסדרות ג',ד' ו-ה' אבל הכסף נמצא ויצא מהחברה".

  

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: יונתן בלום

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x