שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - דנקנר ואדוארדו אלשטיין נפגשו בביתו של הרב פינטו בניו יורק

כפי שנחשף אתמול בכלכליסט, מנהל אלשטיין מגעים מתקדמים לרכישת 50% מהשליטה בגנדן, לצדו של דנקנר. הווארד וויצ'נר, בכיר לשעבר בגולדמן זאקס, עשוי להצטרף לרכישה. כניסת משקיע תביא לדילול ורכישת מניות משפחת לבנת באי.די.בי

גולן חזני ורחלי בינדמן 06:4911.09.12

הווארד וויצ'נר (Howard Wietschner), לשעבר מנהל תחום קרנות גידור בבנק ההשקעות גולדמן זאקס, עשוי להצטרף לאדוארדו אלשטיין בכניסה לשותפות בחברת האחזקות הפרטית גנדן, דרכה שולט נוחי דנקנר בקבוצת אי.די.בי. ל"כלכליסט" נודע כי וויצ'נר נכח אתמול בפגישה שקיים דנקנר בניו יורק עם אלשטיין. הפגישה נערכה בביתו ובנוכחותו של הרב יאשיהו פינטו שקישר בין דנקנר ואלשטיין.

 

על המגעים של אלשטיין להצטרפות לשליטה (עד 50%) בגנדן פורסם לראשונה אתמול ב"כלכליסט". המו"מ מתנהל סביב השקעה של 400-300 מיליון שקל בגנדן. את אי.די.בי ייצגו בפגישה דנקנר, ליאור חנס ורועי מלצר.

 

אלשטיין (52) עומד בראש IRSA, חברת הנדל"ן הגדולה ביותר בארגנטינה. תיק ההשקעות שלה כולל מרכזי קניות ובנייני משרדים, פיתוח פרויקטים לדיור ודירות יוקרה בבואנוס איירס. עם אחזקותיה נמנים בתי מלון יוקרתיים בארגנטינה, בנק היפוטקאריו וחברת כרטיסי האשראי טארשופ.

 

אדוארדו אלשטיין אדוארדו אלשטיין צילום: אוראל כהן

 

אדוארדו אלשטיין גם מכהן כיו"ר החברה החקלאית הגדולה ביותר בדרום אמריקה, CreSud. שתי החברות נסחרות בבורסה של ניו יורק. לפני חמש שנים עלה שמו של אלשטיין גם בזירה העסקית המקומית, כאשר רכש מאילן בן־דב את חלקו בבניין הליפסטיק בניו יורק, ונהפך בכך לשותפה של חברת מנופים.

 

רגשות מעורבים בשוק ההון

ההשקעה של מאות מיליוני שקלים בגנדן התקבלה בשוק ההון ובקרב מחזיקי האג"ח ברגשות מעורבים כשאחת הטענות שנשמעו היתה שעל דנקנר לגייס בעדיפות ראשונה משקיעים לאי.די.בי אחזקות ולא לגנדן. ככל הידוע מקיים דנקנר במקביל גם מגעים להכנסת משקיעים לאי.די.בי אחזקות, וחלק מהסכום שיועבר לתוך גנדן אמור להיות מוזרם פנימה ולרכוש את חלקה של משפחת לבנת באי.די.בי אחזקות.

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי בפגישה שקיים שלשום נוחי דנקנר עם מחזיקי האג"ח של החברה־הבת אי.די.בי פתוח, הוא ציין כי הקבוצה בוחנת בין היתר הנפקה מחודשת של מניות אי.די.בי פתוח בבורסה בת"א בנסיון לגייס מאות מיליוני שקלים. לדבריו, אין חברה גדולה בפורטפוליו של אי.די.בי שהוא לא קיבל הצעה למכור אותה במהלך שלושת החודשים האחרונים בפרמיה של 100%-60% על מחיר השוק. מנהלי ההשקעות של הראל, מגדל שוקי הון, פסגות, אקסלנס והפניקס שהשתתפו בפגישה, כמעט שלא דיברו והשאירו את הבמה לדנקנר.

 

במקביל, שלושת הגופים הגדולים המחזיקים באג"ח של אי.די.בי אחזקות - הראל פיא, פסגות ואקסלנס - הגישו מועמדות להיות חברים בנציגות מחזיקי האג"ח שתנהל מו"מ מול החברה. תוצאות ההצבעה צפויות להתפרסם היום.

 

שלשום הצביעו מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות על תמיכתם בהחלטה עקרונית להקים נציגות ובה שלושה חברים, כשהמועמד מטעם הראל פיא הוא אבי שוויצר ומועמד פסגות הוא גיל לופוביץ'. בכל הנוגע לאקסלנס, טרם הוחלט אם למנות נציג פנימי - ככל הנראה של אלכס סורג'קו - או נציג חיצוני בשכר כדי שהמינוי לא יסכל מסחר בני"ע של אי.די.בי, לנוכח מידע הפנים אליו עשויים הנציגים להיחשף במו"מ.

 

השותפות עם תשובה

אקסלנס, תחת ניהולו של המנכ"ל הטרי עוזי דנינו בוחרת לקחת קו אקטיבי בכל הנוגע להתנהלות בהסדר מול אי.די.בי וזאת חרף העובדה שבית ההשקעות נשלט על ידי יצחק תשובה שנמצא בשותפות עסקית עם דנקנר בפרויקט הפלאזה בלאס וגאס.

 

ל"כלכליסט" נודע עוד כי בכוונת פסגות להגיש מועמדות גם לנציגות אפשרית של החברה־הבת אי.די.בי פתוח בהיותם מחזיקים גדולים גם באג"ח זה. בהינתן סיטואציה בה פסגות יתמנה לשבת בנציגות של שתי החברות ויעלה חשש מניגוד עניינים פוטנציאלי (על רקע אינטרסים שונים) פסגות תפרוש מהנציגות של אי.די.בי אחזקות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x