$
בורסת ת"א

בלעדי "לכלכליסט" - חשד: עובד בקרנות הפנסיה הוותיקות השתמש במידע פנים

הפרשה נחקרת ע"י רשות ני"ע; ההשפעה על העמיתים - מינורית; העובד הושעה מתפקידו ומשרד האוצר, האחראי על הקרנות הוותיקות, עודכן בפרשה

רחלי בינדמן 16:4506.09.12

רשות ני"ע מנהלת חקירה כנגד עובד בקרנות הפנסיה הוותיקות עמיתים שהולאמו ונמצאות בניהול מנהל מיוחד, כיום יואב בן אור, לשעבר משנה בכיר למפקח על הביטוח.

 

החשד של הרשות הוא כנגד עובד שאחראי על תחום המניות בקרנות שלכאורה פעל בתיק האישי שלו תוך שימוש במידע פנים בעבודתו
כמנהל השקעות וכן פעולות חילוץ (מכירה של ני"ע לכספי העמיתים - ר"ב). לא ברור עדיין אם יש השפעה על כספי העמיתים בקרנות הפנסיה, אם כי הערכות כי מדובר בהשפעה מינורית כיוון שקרנות הפנסיה הוותיקות מבטיחות לעמיתים קצבת פנסיה קבועה ללא קשר לביצועי ההשקעות שלהן. העובד הושעה מתפקידו ומשרד האוצר, האחראי על הקרנות הותיקות עודכן ומיודע בפרשה.

 

עמיתים הוא גוף מאוחד המנהל את שמונה קרנות הפנסיה הותיקות שבהסדר - מבטחים, קרן הגמלאות המרכזית, מקפת, קופת הפנסיה לעובדי הדסה, קרן פועלי בניין, קרן פועלים חקלאיים, קרן הגמלאות של חברי אגד וקרן נתיב. יואב בן אור מכהן בתפקידו מאז אוגוסט 2011 ומי שאחראי על ניהול ההשקעות הוא גיורא סרצ'נסקי, לשעבר מנכ"ל בית ההשקעות ישיר.

 

עמיתים משרת למעלה מ-213 אלף גמלאים, 10 אלף מעסיקים וכ-145 אלף מבוטחים פעילים. עמיתים מנהל נכסים בהיקף של 160 מיליארד שקל בארץ ובחו"ל. תיק הנכסים של הקרנות כולל 50% אג"ח מיועדות ולכן מדובר בתיק סולידי במיוחד, אם כי התיק מושקע גם במניות, ובאג"ח קונצרניות.

 

מרשות ני"ע נמסר בתגובה: איננו מתייחסים למידע ספציפי כזה או אחר.

 

מעמיתים נמסר בתגובה: "ככל הידוע לנו מתקיימת חקירה של רשות ני"ע כלפי עובד בחטיבת ההשקעות של עמיתים לגבי מעשים שהתרחשו בעבר. מעבר לכך אין חשד כלפי עובדים אחרים בעמיתים. עמיתים נמצאת בקשר רציף עם רשויות החוק ומסייעת ככל יכולתה. יצויין כי הוחלט להשעות את העובד מתפקידו".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x