שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

האנליסטים על 'מירה': "מאות מיליוני שקלים של הציבור התפוגגו במי הים המלוחים"

כך לפי קבוצת איילון לאחר שהשותפות בקידוח הודיעו כי לא נמצאו סימני גז ונפט בקידוח. לאומי שוקי הון: "הנהנות העיקריות מהתוצאות שפורסמו - נובל אנרג'י, קבוצת דלק, ישראמקו ורציו"

שי סלינס 12:5206.09.12

"הנהנות העיקריות מהתוצאות שפורסמו היום ב'מירה' הן השותפות במאגרי 'תמר" ו'לווייתן' - נובל אנרג'י, קבוצת דלק, ישראמקוו רציו", כך לפי אלה פריד מלאומי שוקי הון בתגובה להודעת שותפות הקידוח ב"מירה" כי לא נמצאו סימני פטרוליום משמעותיים בקידוח ולפיכך האסדה צפויה לעזוב את האתר ולעבור לקידוח הבא - "שרה".

 

"ההודעה של השותפים ב'מירה' נשמעת ברורה וחד משמעית, כך שקשה להעיר דבר מה נוסף לגבי הקידוח עצמו - שללא ספק עורר תקוות גדולות אצל בעלי הרישיון", ציינה פריד.

 

"הדומיננטיות של שותפות הגז במאגרי הגז האחרים בהיעדר מתחרים מתגברת, ועלולה למקד אף יותר את תשומת ליבו של הממונה על ההגבלים. מדובר במאגרי גז שעלולים להיות מוכרז כמונופול בתחום אספקת הגז למדינת ישראל, וחשיבותן האסטרטגית של השותפות בו עולה", כך לפי פריד.

 


 

"הסטטיסטיקה מתיישרת"

 

מה דעתך על מניית ישראמקו יהש:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

גם יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון התייחס לאכזבה מתוצאות הקידוח ומסר כי "הסטטיסטיקה מתיישרת ועימה לצערנו מאות מיליוני שקלים של ציבור המשקיעים הישראלי אשר מתפוגגים להם במימי הים המלוחים כאבק על פני המים. תגליות הגז המדהימות בלוויתן, וקודם לכן בתמר, זרעו אצל רבים את התחושה כי כל קידוח בחופי ישראל יהיה מוצלח, לא חשוב היכן הוא קורה. כאמור, זהו אינו אופייה של תעשיית חיפושי הגז והנפט אשר הכישלונות בה הם חלק בלתי נפרד מהתעשייה לצד הצלחות".

 

על דרך הפעולה המומלצת למשקיעים בימים אלה, אמר פגוט - "אנו סבורים כי אין לנקוט בהיסטרית מימושים בכל האמור במכירה של מניות הגז המחזיקות בתגליות מוכחות. במידה ותתעורר היסטריה במניות הגז, משקיעים נבונים יוכלו לנצל אותה על מנת להגדיל פוזיציה בתחום על מנת לייצר חשיפה לטווח ארוך לסקטור האנרגיה המקומי שצפוי להוות בשנים הבאות את המשענת האנרגטית של מדינת ישראל".

 

"לא צפויה השפעה על שאר מניות הגז"

 

"להערכתנו", אומר גיל בשן, אנליסט האנרגיה של אי.בי.אי, "לכישלון הקידוח לא צפויה השפעה מהותית על שאר מניות סקטור הגז והנפט בארץ. שותפות הקידוח ב'שרה' ו'מירה' היו אמורות להיות התחרות המשמעותית המיוחלת במשק הגז למאגר 'תמר'. כשלון הקידוח ימשיך להעמיד את 'תמר' כמונופול במשק הגז לפחות בטווח הזמן הנראה לעין".

 

"כיום רק ישראמקו (ומודיעין) עם תגלית שמשון עשויה להוות תחרות, עם זאת אנו מעריכים כי הסכמי החשמל החתומים לא יפתחו ותזרים המזומנים החזוי ממאגר תמר לא יפגע גם במקרה של פיקוח על תמר כמונופול", הוסיף גיל בשן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x