בורסת ת"א

אכזבה בקידוח מירה: לא התגלו סימני גז משמעותיים

מנכ"ל הכשרה אנרגיה אוהד מראני: "כמובן שהיינו שמחים לכנס את כולם הבוקר ולתת בשורה יותר מוצלחת אבל זה חלק מהביזנס בעולם הזה"

ליאור גוטמן 09:1506.09.12

אכזבה לחברת הכשרה אנרגיה. קידוח מירה הגיע לנקודת המטרה ולא נתגלו סימני נפט או גז משמעותיים. "קידוח מירה הופסק לאחר שהגענו לנקודת המטרה ואנחנו מתחילים לבצע לוגים חשמליים לממצאים. לא היו לנו ממצאי הידרוקרבונים משמעותיים והתוצאות יהיו יותר מובהקות בעוד כמה ימים לאחר שננתח אותם. בעוד כמה ימים נעבור לקידוח שרה" - כך הודיע הבוקר (ה') מנכ"ל הכשרה אנרגיה אוהד מראני.

 

 


 

פול מילר, מנכ"ל המפעילה GGR, מסביר שהמבנה הגיאולוגי של הקידוח הוא ייחודי לאזור והם מנתחים כרגע את הנתונים. "הקידוח הופסק אתמול בלילה בעצת כל השותפים. החולות שהתגלו היו רווי מים טרם התגלו סימני הידרוקרבונים משמעותיים. זה לא אומר שלא נמצא שם גז אבל בנקודה אליה הגענו לא נמצאו סימני פטרוליום. אנחנו נמשיך לנתח את הממצאים שהתגלו ומעריך מטרות קידוח שונות באזור".

 

אוהד מראני, מנכ"ל הכשרה אנרגיה אוהד מראני, מנכ"ל הכשרה אנרגיה צילום: עמית שעל

 

רישיונות שרה ומירה נחשבים להבטחה הגדולה בשוק הגז, והערכות מוקדמות בישרו על פוטנציאל הפקה של כ־6.5 TCF (טריליון רגל מעוקב) של גז טבעי ועוד כ-150 מיליון חביות נפט. לשם השוואה, מדובר בנפח גז ששווה לכ־70% מגודלו של מאגר תמר. באמצע אוגוסט התפרסמו שמועות כאילו הקידוח "עקר", מה שהוביל בשבועות שלאחר מכן בכלל ובימים האחרונים בפרט לתנודות חריפות במניות השותפות העיקריות שם - הכשרה אנרגיה ומודיעין.

 

"יש לנו תקווה להמשך"

 

"כמובן שהיינו שמחים לכנס את כולם היום בבוקר ולתת בשורה יותר מוצלחת אבל זה חלק מהביזנס בעולם הזה. זאת באר ראשונה בכמה רישיונות ובכמה קידוחים. אמנם לא מצאנו הידרוקרבונים בנקודה הזאת של הבאר אבל יש ממצאים אחרים שנותנים לנו תקווה לגבי ההמשך", הוסיף מראני. הדברים נמסרו במסגרת אירוע עיתונאים בו משתתפים מנכ"ל מודיעין רן מאור, אחד מבעלי שליטה צחי סולטן ומנכ"ל IPC מולי רבינא.

 

הנתונים המאכזבים צפויים לסבך את כלל המשקיעים ובכללם את מודיעין אנרגיה שבשליטת אי.די.בי, שנמצאת בעיצומה של סערה פיננסית בימים האחרונים.

 

מה דעתך על מניית הכשרה התחדשות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בעל השליטה ב-IPC, הווארד קופר, הסביר שהוא בא במקור ממדינת וואיומינג בארה"ב וגם שם בוצעו כמה קידוחים עד שנמצאו סימני נפט משמעותיים. מנכ"ל מודיעין רון מאור הוסיף שבהוא מקווה שבעתיד הוא יוכל לבשר בשורות יותר משמחות. "הקידוח בשרה יחל בקרוב ואני מקווה ששם נוכל הצליח יותר". על פי ההערכות סך ההשקעה בקידוח "מירה" הגיע לכ-90 מיליון דולר, היקף השקעה שצפוי לקטון בשבוע הבא, בשעה שיחלו פעולות הקידוח ב"שרה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x