שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": "מתחיל המהלך להסדר חוב באי.די.בי"

הגופים המוסדיים החלו בהליכים להקמת נציגות מחזיקי האג"ח שתנהל את המשא ומתן מול אי.דיבי. אם לא יימצא בשבוע הקרוב יחלו שיחות בין מנהלי אי.די.בי לבין המוסדיים

גולן חזני 13:3405.09.12
החל המהלך להסדר חוב באי.די.בי אחזקות, כך סבורים מחזיקים האג"ח הגדולים בחברה בעקבות הדיון הבוקר (ד') שבסיומו הוחלט כי ב-21 הימים הבאים תחל אי.די.בי לדבר עם הגופים המוסדיים הגדולים על פריסה מחודשת של החוב. חברת האחזקות שבשליטת נוחי דנקנר חייבת 1.8 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח ו-300 מיליון שקל נוספים לבנקים.

 

יש לציין מיד, כי אי.די.בי לא הודיעה פורמלית על כניסה להליך הסדר חוב וראשיה טוענים גם עתה כי היא סולוונטית, אולם התחושה היא כי נוצרו סדקים עמוקים בעמדת החברה, שמפנימה כי למרות רצונה, נוצר כאן מצב של מהלך שאין בפניו ברירה.

 

בדרישה לצו מניעה שהוציאו נאמני החברה לא מופיעה בקשה לפירוקה של אי.די.בי. ל"כלכליסט" נודע, כי הנאמנים ופרקליטיהם הסכימו לא להכניס סעיף כזה בתמורה להסכמה של אי.די.בי להתחיל לדבר על פריסת החוב. זאת, באם לא יימצא מיידית משקיע לחברה.

 

לדברי מקורב לגוף גדול מהמחזיקים: "השיחות שהתנהלו לתוך הלילה אמש היו אינטנסיביות. עורכי הדין של אי.די.בי הפנימו את המצב, והבינו שבלי שיחות על הסדר החברה הולכת לפירוק. עכשיו הם צריכים לדבר על כך עם החברה והשאלה אם נוחי דנקנר הפנים זאת". עם זאת, רם כספי עצמו המייצד את אי.די.בי אמר בבית המשפט, כי "עמדת החברה היא כי איננה חדלת פרעון. שהיא מחוייבת ונכונה לשלם את התשלום לאגח ב' במועדו וכי עצם קיומה של הערת "עסק חי" בדוחות איננה ראיה כלשהי לכך שהיא חדלת פרעון".

 

דנקנר, יש לציין, נלחם בכל כוחו להימנע מהסדר ויצא לסידרה של מימושים במסגרתם מכר את השליטה בכלל תעשיות. בימים אלה הוא מנהל מגעים אינטנסיביים להכנסת משקיע לאי.די.בי ובאם יצליח הדבר יביא להימנעות מפריסת החוב. עם זאת לא ברור אם הדבר יצלח בידו לאור לחץ הזמן ולמרות המאמץ האדיר".

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x