$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט" - החל הקרב על אי.די.בי: בעלי אג"ח במכתב לקבוצה - "פעלו מיד להסדר חוב, אין לשלם חוב לשום נושה מעכשיו"

המהלך להסדר החוב בחברה הגדולה במשק מתחיל: מחזיקי אגרות החוב בהובלת בית ההשקעות פסגות לא ממתינים לפרסום הדו"חות - כבר אמש שלחו מכתב לחברה בו הם דורשים להקפיא העברת תשלומים לגופים כלשהם, כולל תשלום של 35 מיליון שקל למחזיקי אגרות החוב של סידרה ב' ביום רביעי. כל תשלום יהווה העדפת נושים, הוזהרה החברה. ל"כלכליסט" נודע כי מחזיקי האג"ח של אידיבי יתכנסו ביום כבר שני הקרוב לבחור נציגות לסדרות השונות ולהחליט באילו דרכי פעולה לנקוט

גולן חזני 10:2831.08.12

הדרמה באי.די.בי מתחילה עוד לפני פרסום הדו"חות הכספיים של החברה, כשמחזיקי אגרות החוב של החברה החלו למעשה את המהלך להובלת הסדר חוב באי.די.בי אחזקות, שבשליטת נוחי דנקנר. ל"כלכליסט" נודע כי אמש שלחו הנאמנים של סדרות האג"ח מכתב לאי.די.בי, ובו מתבקשת אי.די.בי שלא לבצע שום מהלך כספי בנכסיה, לא לשלם חובות לשום גורם ולפעול מיד להסדר חוב.

 

 

 

ההפתעה הגדולה היא שהמכתב נשלח עוד לפני שהדו"חות פורסמו. דו"חות אי.די.בי אמורים להתפרסם היום אחה"צ, ולכלול הערת "עסק ח"י באי.די.בי אחזקות. מחזיקי אגרות החוב רואים בכך חשש של רואי החשבון מיכולת החברה לפרוע את חובותיה ודורשים מהחברה שלא לתעדף נושים, אלא לפעול למהלך מסודר של דחיית תשלומים. "כל מהלך של תשלום לנושה זה או אחר ייחשב להעדפת נושים", הוזהרה אי.די.בי. החברה צפויה להילחם במהלך ולטעון כי בקופתה סכום לתשלום חובות של קרוב לשנה. ל"כלכליסט" נודע כי מחזיקי האג"ח של אי.די.בי יתכנסו ביום כבר שני הקרוב לבחור נציגות לסדרות השונות ולהחליט באילו דרכי פעולה לנקוט 

 

נוחי דנקנר נוחי דנקנר צילום: עמית שעל

 

בשעה זו מתכנס דירקטוריון אי.די.בי לאשר את הדו"חות. כבר בימים הקרובים תתקיים אסיפת מחזיקי האג"ח של החברה כדי לבחור נציגות משותפת שתתנהל מול אי.די.בי.

 

מה שהביא למשלוח המכתב היו שני טריגרים: א.החברה לא הצליחה להכניס משקיע עד אתמול בלילה שיזרים הון מהותי. ב.בעלי השליטה בראשות דנקנר, משפחות לבנת ומנור, לא הזרימו תרומת בעלים 35 מיליון שקל לחברה, עפ"י דרישת המחזיקים, כדי לפרוע ממקור חיצוני את התשלום למחזיקה סידרה ב', מה שהיה מאפשר לאי.די.בי לקבל ארכה של שלושה חודשים בנסיון לפתור את בעית הנזילות החריפה שלה.

 

את המהלך מוביל בית ההשקעות פסגות בניהולו של חגי בדש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x