$
בורסת ת"א

מגה: צניחה של 52% ברווח התפעולי; "נשיק רשת דיסקאונט חדשה עד סוף השנה"

כך לפי מנכ"ל החברה בשיחה עם "כלכליסט". הרווח התפעולי ברבעון השני הסתכם ב-32.4 מיליון שקל. וורמברנד: "מגה הציגה שיפור ניכר בשיעור ברווחיות התפעולית בהשוואה לשני הרבעונים החולפים"

שי סלינס 13:2730.08.12

"אחרי שנצא מ-10 הסניפים שלנו עד סוף השנה ונסיים את הטמעת התוכנית האסטרטגית החדשה, נמשיך להציג את שיעור הרווחיות לו היינו רגילים בעבר", כך אמר מנכ"ל אלון רבוע כחול זאב וורמברנד בשיחה עם "כלכליסט" בסמוך לפרסום תוצאות הרבעון השני של החברה המחזיקה ברשת קמעונאות המזון מגה.

 

הכנסות מגה הסתכמו ברבעון השני ב-1.65 מיליארד שקל, לעומת 1.77 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד - ירידה של 6.4%. הירידה נבעה מקיטון במכירת סניפים זהים בהיקף של 7.6%, בעקבות התגברות התחרות ופתיחת שטחי מסחר והשחיקה במחירי המכירה.

 

מגה רשמה ירידה של 52% ברווח התפעולי ברבעון השני ל-32.4 מיליון שקל. הירידה ברווח נבעה מירידה במכירות ומגידול בהוצאות.

 

הוצאות המכירה והכלליות עמדו על 412.9 מיליון שקל - בדומה לרבעון המקביל אתשקד. הוצאות רבעון זה כללו עלויות בגין פתיחה של 8 סניפים חדשים במהלך ה-12 חודשים האחרונים.

 

 צילום: יובל חן

 

וורמברנד התייחס לתוצאות הפעילות ואמר כי "מגזר הסופרמרקטים מציג שיפור ניכר בשיעור הרווחיות התפעולית בהשוואה לתוצאות העסקיות בשני הרבעונים החולפים. ברבעון השני הצגנו שיעור רווח תפעולי של 2%, לעומת שיעור רווח של 1.1% ברבעון הקודם. ברבעון השני עדיין לא באו צעדי ההתייעלות שלנו לידי ביטוי. בנוסף התחלנו ליישם מהלך אסטרטגי של יציאה מ-10 סניפים עד סוף השנה".

 

"לקראת סוף השנה נשיק רשת דיסקאונט חדשה בפריסה ארצית של כ-20 סניפים. היא תפעל במסגרת הסניפים הקיימים ובעזרת מודל הפעלה חדש. בחודשים האחרונים גיבשה החברה תכנית מקיפה לעניין פריסת הסניפים והמבנה המותגי של מגזר הסופרמרקטים. כאשר בכוונת החברה לטפל ב-30 סניפים באופן פרטני בשני אפיקי פעילות - יציאה מפעילות של 10 סניפים מחד וגיבוש רשת "הבי דיסקאונט" חדשה ביתרת הסניפים מאידך", אמר וורמברנד.

 

כמו כן, החברה מכרה את הפעילות של 9 סניפים וסיימה חוזה שכירות בסניף נוסף. בשטח כולל של כ-32 אלף מ"ר. מהלך זה יושלם עד 2012.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x