$
בורסת ת"א

נחשף ב"כלכליסט": האם דלק נדל"ן בדרך לפירוק?

אתמול חשף "כלכליסט" כי מגדל, כלל, מיטב ופסגות מתנגדים להסדר החוב בדלק נדל"ן

לירוי פרי 10:1824.08.12

רגע לפני שתינעל ההצבעה בעד או נגד הסדר החוב בדלק נדל"ן נחשפים פרטים חדשים: הגופים המוסדיים מגדל, כלל, מיטב ופסגות מתגדים להסדר החוב בחברה שבשליטת יצחק תשובה, כך נודע ל"כלכליסט".

 

בנוסף במהלך הימים האחרונים ניהל יצחק תשובה, בעל השליטה בדלק נדל"ן, משא ומתן לטובת הסדר פשוט ובמזומן. את הרעיון העלו נציגי סדרה כה', עו"ד גיא גיסין ואדוארד קלר, שמתנגדים להסדר החוב. הפרטים נחשפים במסגרת אסיפת האג"ח של סדרה ה', המתנהלת כעת במלון סיטי טאואר ברמת גן, וזאת על מנת לנסות ולהסביר מדוע הראל ומנורה חזרו לתמוך בהסדר החוב.

 

יצחק תשובה יצחק תשובה צילום: גיא אסיאג

 

ביום ראשון האחרון נערכה פגישה סודית בין יצחק תשובה לבין נציגי כה', גיסין וקלר, ובה נכח גם מנכ"ל החברה ערן מיטל. אלה הציעו לתשובה להזרים למחזיקי האג"ח 44% מהיקף החוב במזומן, בהתאם לשווי הכלכלי של הסדר החוב על פי הניתוח שהציג פרופסור אמיר ברנע, לבקשתם של תשובה ודלק נדל"ן. מי שחשף את המו"מ שנוהל הוא אדוארד קלר, שהפגין נוכחות באסיפת האג"ח של סדרה ה'.

 

קלר וגיסין דרשו תשלום של כ-950 מיליון שקל, כ-44% מגובה החוב הבלתי מובטח. לדברי קלר, "באתי הנה על מנת לעדכן אתכם במספר נתונים. ביום ראשון האחרון נפגשנו עם יצחק תשובה. הצענו הסדר חוב במזומן. תשובה חייך ואמר – אני מוכן לשקול את זה, אבל אני צריך לבדוק את זה מול הנציגויות האחרות, וביקש מאיתנו לחזור בשעה 20:00 באותו יום. חזרנו בערב ותשובה עדכן אותנו בפרטים הבאים – סדרה ד' לא מתנגדת לעניין, אך סדרה ה' לא מסכימה לדון בזה".

 

המנכ"ל מיטל אישר את המו"מ, אך ביקש לשים אותם בפרופורציות. לדבריו, "אכן היו דיונים, שמהלכם עלו שאלות ועלתה אותה הצעה להסדר חוב במזומן, אבל אין הצעה כזאת ולא קיבלנו הצעה מסודרת. מדובר בדיון בלבד". 

 

מיטל ניצל את ההזדמנות גם כדי לשלוח דברי ביקורת לעבר קלר. "אדוארד בא לעשות כאן הצגה. יש כאן מניפולציה שמטרתה להסיט את הדיון מהסדר החוב". קלר לא נשאר חייב והגיב למיטל - "אתה מלך המניפולציות".

 

עורכי הדין של סדרה ה', רענן קליר ואלון בנימיני חשפו פרטים נוספים. לדברי קליר: "תשובה התקשר ואמר לנו שסדרה כ"ה הציעה הסדר חוב במזומן, כאשר הסכום שעל הפרק הוא 550 מיליון שקל". קלר התפרץ ואמר "אם הוא אמר 550 מיליון שקל, אז הוא שיקר. אנחנו דרשנו סכום גבוה בהרבה. ולא ברור למה סדרה ה' לא חושפת את הצעת המזומן, שהינה משמעותית ביותר, בפני המחזיקים".

 

הרוחות התלהטו, כאשר נציג מגדל שוקי הון הטיח האשמות לכיוונן של הראל ומנורה: "מנורה והראל מציבים אותנו בנקודת חולשה. עדיין לא נחתמו שטרי הנאמנות, ולכן אין להסדר הזה הרבה משמעות. זה נושא מורכב שעכשיו אנו צריכים לדון עליו בלחץ זמן".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x