שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

שיערוכי נדל"ן חתכו בחצי את הרווח הנקי של עזריאלי ברבעון השני

הסתכם ב-198 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 388 מיליון שקל בתקופה המקבילה. ממוצע המכירות בקניוני הקבוצה עלה ב-6% במחצית הראשונה של השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד

שי סלינס 08:5923.08.12

"אנו בעיצומה של תנופת פיתוח ובניית מנועי צמיחה בהשקעה כוללת של כ-3.2 מיליארד שקלים. המשכנו להפגין איתנות פיננסית יוצאת דופן המתבטאת ברמת מינוף נמוכה והון עצמי גבוה בהיקף של 11 מיליארד שקל", כך סיכם שלמה שרף, מנכ"ל קבוצת עזריאלי את תוצאות הקבוצה לרבעון השני של השנה.

 

מה דעתך על מניית עזריאלי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הכנסות עזריאלילשלושת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-2.3 מיליארד שקל, לעומת 1.83 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. העלייה נבעה בעיקר מגידול במגזר הנדל"ן המניב למרכזי מסחר וקניונים בישראל של 24 מליון שקל, בעיקר בשל פתיחת קניון עזריאלי עכו וקניון עזריאלי קרית אתא 2011 ומגידול בהכנסות נכסים קיימים. כמו כן נרשם גידול של 20 מיליון שקל בנדל"ן בארה"ב ועליה בהכנסות מהחברה בת, גרנית, של 423 מיליון שקל.

 

הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-198 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 388 מיליון שקל ברבעון המקביל. הירידה ברווח הינה תוצאה של שערוכים נמוכים יחסית של נכסי הנדל"ן שהסתכמו ברבעון השני ב-98 מליון שקל, לעומת שערוכים של 370 מליון שקל ברבעון המקביל ב-2011.

הרווח מהשכרת נכסים והפעלתם בנטרול פחת והפחתות (NOI) עלה ב-13% ל-269 מיליון שקל, לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

 

התזרים השוטף הפרמננטי (FFO) המיוחס לפעילות הנדל"ן רשם ברבעון השני גידול של 15% לעומת הרבעון המקביל והסתכם ב-180 מיליון שקל. הגידול מיוחס בעיקר לשיפור בתוצאות הפעילות של הנכסים, לרכישת נכסים חדשים והשלמת נכסים בבנייה.

 

קניון עזריאלי בתל אביב קניון עזריאלי בתל אביב צילום: בלומברג

 

השווי של ההשקעה בבנק לאומי ירד ב-108 מיליון שקל

 

תזרימי מזומנים שנבעו מפעילות שוטפת בחציון הראשון של השנה הסתכמו ב-894 מליון שקל, בהשוואה ל-1.27 מיליארד שקל אשתקד. הקיטון נבע בעיקר ממכירת נכסים פיננסים המוחזקים למסחר בסך של 616 מיליון שקל מאז תחילת השנה.

 

עוד עולה מהדו"חות כי ממוצע הפדיונות בקניונים של הקבוצה עלה ב-6% במחצית הראשונה של השנה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. ממוצע הפדיונות בנכסים הזהים עלה ב-2%.

 

הרידה במניית בנק לאומי בבורסה של תל אביב הורידה את שווי ההשקעה של קבוצת עזריאלי בבנק, נכון לסוף הרבעון השני של השנה, ל-663 מיליון שקל, וזאת בהשוואה לשווי של 771 מיליון שקל בתחילת השנה. שווי ההשקעה בלאומי קארד נותר ללא שינוי על 483 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x