$
בורסת ת"א

אלביט מערכות: ירידה קלה ברווח הנקי ל-38.3 מיליון דולר

צבר הזמנות החברה הגיע ל-5.47 מיליארד דולר. הכנסות החברה ירדו ב-2.1% ל-676.4 מיליון דולר

שהם לוי 08:2314.08.12

אלביט מערכות ממשיכה להיפגע ממשבר החובות של ממשלות העולם המערבי ומציגה ירידה קלה בהכנסות וברווח הנקי ברבעון השני, כך עולה מהתוצאות הכספיות של החברה שפורסמו הבוקר.

 

הכנסות אלביט ברבעון השני ירדו ב-2.1% ל-676.4 מיליון דולר וגם הרווח הנקי ירד קלות ל-38 מיליון דולר.

 

יוסי אקרמן, נשיא ומנכ"ל אלביט מערכות שהודיע אתמול על פרישה מתפקידו אמר עם פרסום הדו"חות הכספיים: "ברבעון השני ראינו את המשך ההתמקדות בשיפור היעילויות הפנימיות שלנו, שאיפשרו לנו להפחית את הוצאות ההנהלה וכלליות במהלך הרבעון. ברבעון השני המשכנו להציג עלייה בהכנסות מאמריקה הלטינית ואזור אסיה פסיפיק, שני אזורים אלה אחראיים לשליש מההכנסות שלנו", הסביר אקרמן.

 

הוצאות ההנהלה וכלליות של אלביט הסתכמו ב-32 מיליון דולר, לעומת 35.1 מיליון דולר ברבעון המקביל. וכפי שהצהירה בעבר ממשיכה החברה בתהליך הקיצוץ בהוצאות ההנהלה כדי לשמור על רמת הרווחיות בהיעדר הצמיחה בהכנסות.

 

"אתמול קיבל הדירקטוריון את הבקשה שלי לעזוב את תפקידי כמנכ"ל אלביט מערכות לאחר 16 שנים בתקפיד. ההתפטרות שלי תיכנס לתוקף במרץ 2013. לאחר מכן אני אמשיך לסייע לחברה ככל שיתבקש, כולל תפקיד כסגן נשיא החברה", אמר עוד אקרמן.

מה דעתך על מניית אלביט מערכות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

תזרים המזומנים התפעולי הסתכם במחצית הראשונה ב-56.2 מיליון דולר, לעומת 23.3 מיליון דולר במחצית המקבילה ב-2011.

 

הוצאות המחקר והפיתוח הסתכמו ב-55.6 מיליון דולר שמהוות 8.2% מהכנסות החברה ברבעון, לעומת הוצאות מחקר ופיתוח של 57.4 מיליון דולר, או 8.3% מההכנסות ברבעון השני של 2011.

 

צבר ההזמנות של החברה רשם עלייה קלה נכון לתום הרבעון השני והסתכם ב-5.46 מיליארד דולר, לעומת 5.45 מיליארד דולר, נכון לתום הרבעון הראשון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x