$
בורסת ת"א

טבע עמדה בתחזיות: עלייה של 14% ברווח הנקי ל-1.1 מיליארד דולר

ההכנסות ברבעון השני של השנה עלו ב-19% ל-5 מיליארד דולר. מכירות הקופקסון עלו ב-12% ל-982 מיליון דולר. ההכנסות מתרופות ללא מרשם הסתכמו ב-219 מיליון דולר - עלייה של 21%; בנוסף הכריזה טבע על חלוקת דיבידנד של 25 סנט למניה

שי סלינס 14:0902.08.12

חברת התרופות הישראלית טבעפרסמה היום (ה') את דו"חותיה לרבעון השני של השנה, עמדה בתחזיות המוקדמות של האנליסטים והכריזה על חלוקת דיבידנד של 25 סנט למניה.

 

מה דעתך על מניית טבע:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בשורה העליונה המכירות ברבעון השני של השנה עמדו על 5 מיליארד דולר, בהשוואה למכירות של 4.2 מיליארד דולר ברבעון השני של 2011.

 

הרווח הנקי של טבע עלה ב-14% והסתכם ב-1.1 מילארד דולר, בעוד שהרווח הנקי למניה עלה ב-16% ל-1.28 דולרים למניה.

 

התחזיות המוקדמות של האנליסטים עמדו על הכנסות של 5.09 מיליארד דולר ורווח נקי של 1.28 דולרים למניה.

 

במסגרת שיחת הוועידה שקיימה טבע לאחר פרסום הדוחות, הותירה החברה את רף ההכנסות העליון ל-2012 וכעת היא מקווה להכנסות של 21-20 מיליארד דולר ב-2012. לוין ציין כי תוצאות הרבעון השלישי יהיו טובות פחות מאלה של הרבעון השני כשטבע מצפה לרבעון רביעי חזק.

 

קופקסון - 982 מיליון דולר ברבעון קופקסון - 982 מיליון דולר ברבעון

 

עלייה של 12% במכירות הקופקסון

 

מכירות תרופת הדגל של טבע למחלת הטרשת הנפוצה, הקופקסון, עלו ב-12% והסתכמו ב-982 מיליון דולר, בהשוואה להכנסות מקופקסון של 877 מיליון דולר לפני שנה.

 

ההכנסות בארה"ב עלו ברבעון ב-28% והסתכמו ב-2.5 מיליארד דולר, המהווים 49% מסך כל ההכנסות. עיקר העלייה נבעה כתוצאה מהשקה של ארבע תרופות חדשות וכן בשל הכללה של תוצאות ספלון. המכירות הגנריות בארה"ב הסתכמו ב-1.05 מיליארד דולר, לעומת מכירות של 908 מיליון דולר לפני שנה.

 

ההכנסות באירופה ברבעון השני הסתכמו ב-1.5 מיליארד דולר, ללא שינוי בהשוואה לרבעון השני של 2011, אך עם זאת מכירות התרופות הגנריות באירופה הסתכמו ב-884 מיליון דולר, בהשוואה למכירות גנריות של 999 מיליון דולר לפני שנה.

 

בסך הכל ההכנסות מתרופות גנריות עלו ב-9% ל-2.6 מיליארד דולר, בעוד שההכנסות מתרופות מקור טיפסו ב-37% ל-1.9 מיליארד דולר.

 

ההכנסות של טבע מתרופות ללא מרשם הסתכמו ב-219 מיליון דולר - עלייה של 21% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד וזאת בעיקר בשל המכירות לפרוקטר אנג גמבל.

 

מינויים חדשים

 

בתוך כך, ענקית הגנריקה העולמית הכריזה על מינויים חדשים בחברה. ד"ר קרלו דה נוטריסטפאני יכהן כנשיא ומנכ"ל התפעול הגלובלי, ואהרון (אריק) יערי ישמש כסמנכ"ל בכיר של היחידה החדשה לקשרי ממשל וקהילה. ד"ר דה נוטריסטפאני ומר יערי יהיו חלק מההנהלה הבכירה של טבע וידווחו ישירות לנשיא ומנכ"ל טבע, ד"ר ג'רמי לוין.

 

ג'רמי לוין מנכ"ל טבע, התייחס לתוצאות החברה ואמר כי "זה היה רבעון משמעותי עבור טבע בו המשכנו לקראת השגת יעדינו הפיננסיים לשנה כולה. העסק הגנרי שלנו בארה"ב ממשיך להתאושש ומפגין מגמה חיובית, העסק הממותג צומח בשיעורים גבוהים, והעסק הגנרי שלנו באירופה צמח בצורה משמעותית בהשוואה

לרבעון הראשון של שנה זו, על אף שתוצאותיו ירדו בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד בשל התנאים המאקרו כלכליים. באופן כללי, אנו מזהים הזדמנויות משמעותיות ביותר לפנינו, ואנו מצפים להוסיף ולבנות ערך לבעלי המניות שלנו לאורך זמן".

 

בנוגע למינויים החדשים של טבע אמר לוין כי "אנו שמחים על מינויים של ד"ר דה נוטריסטפאני ומר יערי לתפקידים אלה. כחלק מהאסטרטגיה שלנו, אנו מחוייבים לבניית הנהלה ברמה הבינלאומית הגבוהה ביותר, שתורכב מצוות מנוסה ובעל שם בתעשייה, מבית ומחוץ כאחד. אני סמוך ובטוח כי קרלו ואריק יתרמו מניסיונם ומומחיותם כדי להצעיד את טבע קדימה, בשעה ששוק הבריאות העולמי ממשיך להתפתח".

 

"דה נוטריסטפאני יהיה אחראי על שרשרת האספקה ומערך התפעול של טבע ויבטיח שהחברה תעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתחומים אלה. השגת יעד זה, העולה בקנה אחד עם החשיבות הרבה שאנו מייחסים להבטחת איכות, תבוא גם לידי ביטוי בעבודתם המשותפת של ד"ר דה נוטריסטפאני עם פרנסיס זיפ, סמנכ"לית בכירה לאיכות וחברת ההנהלה הבכירה של טבע", אמר לוין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x