$
שווקי חו"ל

איל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס: "זה מפחיד לגדול כל כך מהר"

בכנס משקיעים שנערך בתל אביב, הוסיף וולדמן: "למניה יש עוד לאן לעלות. האנליסטים גיחכו לפני חמש שנים שאמרתי שהחברה תגיע להכנסות של מיליארד דולר, היום עם הכנסות של 600 מיליון דולר זה נראה להם אפשרי". מניית החברה זינקה יותר מ-200% מתחילת השנה באחד העם

גיא בן סימון 12:2326.07.12

״זה מפחיד לגדול כל כך מהר. יש לנו אסטרטגיה ל-2018 אבל אף פעם לא בטוח שישתמשו בטכנולוגיה שלנו. אתה עובד עם גופים כאלה גדולים כך שההתחייבות שלהם לעמוד בתחזיות היא אפסית״, אמר איל וולדמן מנכ״ל מלאנוקסבכנס משקיעים שנערך במשרדי גלברט כהנא בתל אביב לאחר חזרתו ארצה מארה״ב.

 

לאחר הדו"חות הטובים שהציגה מלאנוקס ברבעון השני מניית החברה זינקה בעשרות אחוזים והשלימה עלייה של יותר מ-200% מתחילת השנה בבורסה באחד העם - מה שהביא את החברה להיסחר מעל שווי שוק של בנק לאומי.

 

בשיחה עם ״כלכליסט״ ולדמן לא הביע יהירות על רקע ההצלחה ואמר, ״אנחנו לא בשיא, חברה בריאה אף פעם לא בשיא, גם נוקיה לא חזתה את הנפילה, תמיד יש ממה לחשוש״. לדבריו, "אנחנו רק בתחילת הדרך, למניה יש עוד לאן לעלות. האנליסטים גיחכו לפני חמש שנים שאמרתי שהחברה תגיע להכנסות של מיליארד דולר, היום עם הכנסות של 600 מיליון דולר זה נראה להם אפשרי", אמר וולדמן וסירב לספק תחזית לתזמון מועד הגעת החברה להכנסות של מיליארד דולר. לשאלה איך הוא מסביר את גודל ההפתעה מהדו"חות, אמר וולדמן, "אמרנו את זה קודם, פשוט לא הקשיבו לנו. עכשיו מוכנים להקשיב".

 

מלאנוקס היום היא חברת ההייטק הישראלית השלישית בגודלה במונחי שווי שוק, אחרי צ'ק פוינט ואמדוקס. לחברה מעל אלף עובדים רובם (850) בארץ ובכוונת החברה להגדיל את מספר העובדים ב-30% על בסיס שנתי. לשאלה האם יהיה מוכן למכור את החברה עכשיו עבור 150 דולר למניה גיחך וולדמן וטען כי כדאי למלנוקס להישאר עצמאית. ״כשאתה מוכר את החברה אתה חוסם את הצמיחה״, הוסיף.

 

על רקע המצב הרעוע בשווקים ולשאלה האם יש חשש לביקושים אמר ולדמן בדיוק את ההיפך. ״דווקא בזמנים כאלה אתה מחפש לעשות יותר בפחות משאבים״ והתכוון לאמירתו שהאינפיניבד של החברה משפר את ביצועי המחשב ב-50%.

  

איל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס איל וולדמן, מנכ"ל מלאנוקס צילום: אוראל כהן

 

מלאנוקס מתמחה בפיתוח וייצור מוצרי תקשורת מבוססי מוליכים למחצה המותקנים במרכזי התקשורת של ארגונים גדולים במטרה להאיץ ולייעל את יכולת האחסון והעברת הנתונים. השווקים המרכזיים של החברה, הם השווקים הפיננסיים, תחום מחשבי־העל, ותחומי מחשוב הענן וה־WEB2 (הרשתות החברתיות). המשותף לתחומים אלו הוא שימוש באלפי מעבדי מחשבים רגילים (CPU), כרטיסי זיכרון והשגת כוח מחשוב רב על ידי שילוב בין אותם מעבדים.

 

החברה לא מייצרת פיזית את מוצריה, כמו סיליקון, אלא דרך קבלני משנה. לשאלה האם אין חשש שקבלן המשנה יגנוב את הטכנולוגיה צחק וולדמן והוסיף: ״גם אנחנו לא יודעים איך הטכנולוגיה שלנו בנויה. הסינים, למשל, לא אוהבים אותנו אבל חוזרים להשתמש במוצרים שלנו״. וולדמן סירב להתייחס לאיום אפשרי מצד אינטל עם סל מוצרים מתחרה.

 

במהלך ביקורו בניו יורק אמר ולדמן כי מלאנוקס לא תחלק דיבידנד לפני שתבצע רכישות של חברות. "המהלך הנכון מבחינתנו הוא להשתמש בקופת המזומנים על מנת להרחיב את פורטפוליו המוצרים שלנו על ידי רכישות". עם 320 מיליון דולר בקופה המזומנים וולדמן הדגיש שהרכישות יתבצעו רק לאחר שבקופת המזומנים של החברה יצטבר מספיק מזומן על מנת לספק יציבות לחברה.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x