$
שווקי חו"ל

שנתיים לאחר ההנפקה: די מדיקל תימחק מנאסד"ק

חברת הביומד הישראלית תעבור להיסחר בבורסה המשנית ש"מעבר לדלפק" לאחר שחרגה מתנאי הסף של בורסת נאסד"ק

שניר הנדלר 08:3623.07.12

באוגוסט 2010 הופתעו משקיעי חברת המכשור הרפואי די מדיקל לגלות כי החברה הסכימה להנפיק את עצמה בבורסת נאסד"ק, במקביל למסחר באחד העם, במחיר מניה של 7 דולרים - נמוך ב־30%–40% מהמחיר שביקשה להשיג במקור.

 

ההתעקשות של די מדיקל, בניהולו של אפרים ארגמן, להשלים את ההנפקה כמעט "בכל מחיר", לנוכח מצוקת המזומנים שממנה סבלה, טרקה למעשה את הדלת בפני חברות ביומד ישראליות אחרות שביקשו לגייס הון בוול סטריט.

 

פחות משנתייים לאחר ההנפקה, ואחרי צניחה של 97% במניה מאז, גם בנאסד"ק הראו לדי מדיקל את הדלת: ביום חמישי הקרוב תימחק די מדיקל מהמסחר ותעבור להיסחר בבורסה המשנית ש"מעבר לדלפק" לאחר שלא עמדה בתנאי המסחר של הבורסה האמריקאית.

 

שווייה של די מדיקל לא התייצב מעל לרף ה־35 מיליון דולר, והיא לא עמדה גם בדרישה לרווח נקי של יותר מ־500 אלף דולר. חמור עוד יותר היה כישלונה להשיג הון עצמי מינימלי גבוה מ־2.5 מיליון דולר, כפי שמחייבים כללי נאסד"ק.

 

כישלונה של החברה לעמוד בתנאי הסף צריך להדהד באוזני קברניטי חברות ביומד מקומיות נוספות המבקשות לגייס הון בארה"ב בטענה כי "בשונה מהמשקיע הישראלי, המשקיע האמריקאי יודע להעריך את השווי האמיתי של החברה". עבור די מדיקל, החלום להפוך לחברה לגיטימית נגוז בתחרות עם ענקיות מכשור רפואי הפועלות בשוק תחרותי כמו שוק משאבות האינסולין, כשפוטנציאל המוצר של החברה לוט בערפל וההוצאה לפועל של האסטרטגיה שלה לקתה בחסר.

 

בנוסף, כשמגייסים מיליוני שקלים בודדים, בהנחה משמעותית על מחיר השוק כפי שעשתה די מדיקל רק כדי להנשים את החברה (או במילים אחרות — לממן את שכר הבכירים), החברה נותרת מול שוקת שבורה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x