שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אבי בגס סירב להפחית משכרו, אנטרופי התנגדה לשכר של אחיו

בחברת הייעוץ דרשו מקו מנחה להעלות שנית את תנאי השכר של המנכ"ל לאישור בעלי המניות, לאחר שאושרו לפני כשנה חרף התנגדות המוסדיים

רחלי בינדמן 08:3023.07.12

חברת הייעוץ אנטרופי שינתה ברגע האחרון את דעתה בכל הנוגע להצבעה על שכרו של גבי בגס, אחיו של המנכ"ל ובעל השליטה בחברת קו מנחה, אבי בגס, בעקבות לחץ שהפעילו עליה הגופים המוסדיים המחזיקים במניה.

 

באנטרופי, המספקת המלצות לגופים מוסדיים לגבי הצבעה באסיפות הכלליות, תכננו במקור להמליץ על אישור תנאי השכר של גבי בגס, שאמור היה לספק 50 שעות ייעוץ חודשיות לחברה עבור שכר של 34 אלף שקל בחודש. בקו מנחה ביקשו תחילה להעניק לבגס האח שכר גבוה יותר, אך באנטרופי הצליחו להוריד את גובה התשלום לרמה שהניחה את דעתם. אך בעוד שבקו מנחה היו משוכנעים שאנטרופי תמליץ בעד אישור השכר, פעלו הגופים המוסדיים מאחורי הקלעים כדי לשנות את התמונה.

 

 אבי בגס, קו מנחה אבי בגס, קו מנחה

 

חברת הביטוח מגדל, המחזיקה ב־10% בקו מנחה, תכננה להתנגד לשכר חרף המלצת אנטרופי. חברת כלל ביטוח, המחזיקה ב־12% מהחברה, ביקשה להתנגד אף היא, אך העדיפה שההמלצה של אנטרופי תתיישר בהתאם כדי להקל עליה את הפרוצדורה של ההצבעה. זאת מכיוון שגופים המשתמשים בשירותים של אנטרופי ופועלים בניגוד להמלצותיה נאלצים לכנס את ועדות ההשקעה שלהם כדי לנמק מדוע בחרו להצביע בניגוד להמלצה של גוף חיצוני, מה שמאריך ומסרבל את הפרוצדורה. בכלל נפגשו עם נציגי אנטרופי ושכנעו אותם להתנגד להסכם. לבסוף, יומיים לפני ההצבעה המתוכננת, קיבלה אנטרופי החלטה להתנגד לשכר.

 

באנטרופי נימקו את ההתנגדות לשכרו של בגס בעובדה ששנה קודם לכן אישרו בעלי המניות של קו מנחה את השכר של המנכ"ל אבי בגס, חרף התנגדות הגופים המוסדיים המחזיקים בנייר ובניגוד להמלצת אנטרופי. המוסדיים, וכך גם אנטרופי, סברו אז ששכר חודשי של 120 אלף שקל למנכ"ל, בונוס שנתי בשיעור של 3% מהרווח השנתי לפני מס ורכב מנהלים בשווי של 400 אלף שקל הם חבילת שכר שמנה מדי למנכ"ל קו מנחה. חבילת השכר אושרה רק בזכות בעל מניות נוסף - חברת עילדב, שהחזיקה אז 25% ממניות קו מנחה והצביעה בעד. במרץ האחרון מכרה עילדב 10% מאחזקותיה בקו מנחה למגדל. בהצבעה המתוכננת תכננה עילדב להצביע נגד שכרו של גבי בגס. ההתנגדות של אנטרופי לשכרו של בגס האח נובעת מדרישת הגופים המוסדיים מאנטרופי, שניהלה את המגעים מול קו מנחה, להעלות פעם נוספת את שכרו של המנכ"ל לאישור האסיפה הכללית, תוך הצגת חבילת שכר נמוכה יותר. בקו מנחה סירבו לדרישה זו.

 

הסיבה השנייה ששכנעה את אנטרופי להתנגד מקורה בעובדה שקו מנחה, שלה מדיניות דיבידנד קבועה, בחרה שלא לחלק דיבידנד עבור שנת 2011 אף שיש לה עודפים ראויים לחלוקה השוכבים בקופתה.

 

על רקע התנגדות הגופים המוסדיים ועילדב, החליטו לבסוף בקו מנחה להוריד את שכרו של האח מסדר היום של האסיפה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x