$
מט"ח וסחורות

בגלל הבצורת: מחיר התירס עשוי להגיע לשיא של 8.5 דולרים לבושל

הבצורת החמורה ביותר בארה"ב מזה עשורים פגעה בייבולים של יצואנית התירס הגדולה ביותר בעולם; "אם לא יתחיל לרדת גשם בהמשך יולי יהיה מחסור משמעותי בתפוקה"

בלומברג 09:1619.07.12
מחירי התירס עשויים להגיע לשיא של 8.5 דולר לבושל על רקע הבצורת החמורה ביותר בארה"ב מזה עשורים אשר פגעה בייצור ביצואנית התירס הגדולה בעולם, כך לפי חברת המסחר ניואדג' USA.

 

הקציר בארה"ב עשוי לרדת ל-11.8 מיליארד בושל, כך אמר לבלומברג דן קקאנדר, מנהל מחקר דגנים אשר צפה במרץ כי מחירי פולי הסויה יגיעו לרמת שיא ביחס למחירי התירס. תחזית הקציר של קקאנדר קטנה ב-29.75 מיליון טון מהתחזית האחרונה של משרד החקלאות האמריקאי, ותהיה הקטנה ביותר מאז 2007. החוזים העתידיים על מחיר התירס עלו אתמול ל-7.89 דולר, קרוב לשיא של 7.9925 אשר נקבע ב-2008.

 

שדה תירס באינדיאנה שדה תירס באינדיאנה צילום: איי אף פי

 

הבצורת פוגעת בחוות ברחבי ארה"ב ומפחיתה את הייבול. מוקדם יותר השנה מזג אוויר קר שלאחריו הייתה בצורת פגעה בייבול החיטה באיזור ברית המועצות לשעבר, והובילה את האו"ם ואת אירגון המזון העולמי להוריד את התחזיות לתפוקת הדגנים העולמית. הפגיעה בתירס האמריקאי עשויה להוביל לעליית מחירי המזון בעולם, כך הודיע מוקדם יותר החודש אירגון המזון והחקלאות.

 

"אם לא יתחיל לרדת גשם בהמשך יולי, יהיה מחסור משמעותי בתפוקה", אמר קקאנדר. "זה יגרום לכך שהתפוקה של השנה ושנה הבאה תהיו מתחת לזו של השנה שעברה", אמר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x