$
שווקי חו"ל

ראיון "כלכליסט" - שויד: "היו תקופות ששרי האוצר היו מתייעצים איתנו - היום זה כבר לא קורה"

כך לפי מייסד צ'ק פוינט בראיון ל"כלכליסט" על רקע פרסום תוצאות הרבעון השני של ענקת האבטחה הישראלית. שויד: "פאלו אלטו משתמשים בפרסום שקרי - אני מנסה לא להיגרר לרמות האלו"

שי סלינס ושהם לוי 14:4218.07.12

צ'ק פוינט ממשיכה לצמוח גם ברבעון השני של 2012, אבל קצת פחות: החברה בניהולו של גיל שויד רשמה צמיחה של 9% בהכנסות הרבעון השני ל-328.6 מיליון דולר.

 

ענקית האבטחה הישראלית עקפה בשורה התחתונה את תחזיות האנליסטים, אך פיספסה את התחזיות בשורת ההכנסות. הרווח הנקי עלה ב-13% והסתכם ב-77 סנט למניה, בעוד שהאנליסטים ציפו לרווח נקי של 76 סנט למניה.

 

"פאולו אלטו היא מתחרה אגרסיבית"

 

בעורפה של צ'ק פוינט נושפת באחרונה פאלו אלטו, חברת אבטחת המידע של ניר צוק שצפויה לצאת להנפקה בוול סטריט בחודש הקרוב. ההנפקה הקרבה של פאלטו אלטו העיבה מאוד על צ'ק פוינט והביאה חלק מהאנליסטים לעדכן מטה את תחזית ההכנסות והרווח הנקי של צ'ק פוינט. היום התייחס שויד לראשונה לתחרות האגרסיבית מצידה של פאלו אלטו ואמר בראיון ל"כלכליסט" כי "פאלו אלטו היא מתחרה אגרסיבית שלנו, אבל הם עדיין שחקן נישה בתחום שלנו. יש לנו טכנולוגיה הרבה יותר טובה משלהם. אנחנו רואים שהלקוחות מעדיפים את המוצרים שלנו". 

 

שויד התייחס לתוצאות החברה ואמר "הצמיחה שלנו בארה"ב פיצתה על הירידה באירופה. יש שחיקה של בערך 30% בחברות האבטחה בענף. אני מקווה שזו הזדמנות טובה לרכישה".

 

מה אתה חושב על הטענה כי צ'ק פוינט היא חברה ריכוזית?

 

"קבוצת ההנהלה שאני עובד איתה חזקה מאי פעם. צ'ק פוינט מנוהלת היטב וזה הוכח כבר הרבה שנים. כמו בכל חברה יש החלטות שמתקבלות במחלקות ויש החלטות שמתקבלות בדרגים הגבוהים ביותר".

 

מה דעתך על אסטרטגיית המכירה והשיווק של פאלו אלטו?

 

"הם משתמשות בפרסום שקרי וטכניקות של לתקוף. אני נורא מנסה לא להיגרר לרמות האלו".

 

אתה נחשב לאחר המנהלים הכי בכירים שהיו במדינת ישראל. האם הדרג המדיני מתייעץ איתך?

 

"בשנים האחרונות לא היו לנו הרבה מגעים עם הדרג המדיני אבל זה בסדר גמור מבחינתנו. היו תקופות ששרי האוצר היו מכנסים פורומים של מנהלים במשק, היום זה כבר לא קורה. אני נורא גאה שיש לנו חברה אזרחית שנבנית על ההון האנושי". 

 

גיל שויד, מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט גיל שויד, מנכ"ל ומייסד צ'ק פוינט צילום: אביגיל עוזי

 

במהלך הרבעון השני ניצלה החברה את הנסיגה במחיר מנייתה ורכשה 1.4 מיליון מניות בשווי כולל של 75 מיליון דולר, זאת כחלק מתוכנית הרכישה החוזרת, עליה דיווחה החברה בשנה שעברה. היום הודיעה החברה כי בכוונתה להרחיב את תוכנית הרכישה החוזרת של מניותיה לעד מיליארד דולר.

 

בשורה התחתונה הציגה החברה זינוק של 17% ברווח הנקי שעמד על 150 מיליון דולר (GAAP), זאת לעומת רווח נקי של 128 מיליון דולר ברבעון המקביל. הרווח הנקי של החברה לפי Non-GAAP עמד על 161.8 מיליון דולר, עלייה של 11% לעומת הרבעון המקביל ב-2011.

מה דעתך על מניית צ'ק פוינט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

תזרים המזומנים מהפעילות השוטפת של החברה הסתכם ב-157.5 מיליון דולר, בהשוואה לתזרים מזומנים מפעילות שוטפת של 175.5 מיליון דולר ברבעון השני של 2011.

 

יתרות הנזילות במאזנה של צ'ק פוינט ממשיכות לגדול ונכון לתום הרבעון השני עלו ל-3.2 מיליארד דולר, עלייה של 512 מיליון דולר לעומת ה-30 ביוני 2011.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x