$
בורסת ת"א

נחשף ב"כלכליסט": נחתמה העסקה: נוחי נדנקנר מכר את כלל תעשיות ללן בלווטניק

בלווטניק רכש 50% מכלל תעשיות בתמורה ל-1.27 מיליארד שקל. עם השלמת העסקה קיבלה אי.די.בי פתוח 761 מיליון שקל. יתרת התשלום, בסך של 509 מיליון שקל, תשולם עד סוף השנה

גולן חזני 19:1105.07.12

נציגיו של לן בלווטניק ונציגי אי.די.בי השליומו את חתימת עסקת רכישת השליטה (50%) בכלל תעשיות. כפי שנחשף ב"כלכליסט", נוחי דנקנר מכר את השליטה בחברה ללן בלווטניק תמורת 1.27 מיליארד שקל.

 

העסקה משקפת לכלל תעשיות שווי של 2.55 מיליארד שקל, והשלמתה התאפשרה לאחר עמידה בתנאים המתלים, האישורים הרגולטוריים והמימון הנדרש. עם השלמת העסקה קיבלה אי.די.בי פתוח 761 מיליון שקל. יתרת התשלום, בסך של 509 מיליון שקל, תשולם עד סוף השנה.

 

נוחי דנקנר, יו"ר אי.די.בי, אמר היום: "אני מברך את לן בלווטניק על כניסתו לפעילות עסקית משמעותית בישראל ומודה לו ולצוותו על הובלת העסקה במקצועיות וביעילות. העסקה מהווה זריקת עידוד חשובה למשק ולכלכלה הישראלית ואני משוכנע שכלל תעשיות, בהנהגת לן בלווטניק ובניהולו של חברי אבי פישר, תמשיך לשגשג וליצור ערך כלכלי, יזמות וחדשנות".

 

לן בלווטניק, יו"ר ומייסד חברת אקסס תעשיות, מסר: "אני שמח על השלמת העסקה ומצפה לעבוד בשיתוף פעולה קרוב עם הצוות הניהולי של כלל תעשיות".

 

אבי פישר, היו"ר הפעיל של כלל תעשיות, הוסיף: "אנו מודים לאקסס תעשיות בהובלת היו"ר בלווטניק והמנכ"ל לינקולן בנט על האמון שלהם בכלל תעשיות. שיתוף הפעולה עם קבוצה תעשייתית בינלאומית בסדר הגודל של אקסס יניב ערך רב לבעלי המניות של כלל תעשיות ולעובדיה".

 

את לן בלווטניק ליוו הילה חימי מגיז זינגר אבן ועורכי הדין אהוד סול ואילנית לנדסמן יוגב. את אי.די.בי ליוותה עו"ד נחמה ברין.

 

אי.די.בי. יוצגה בעסקה באמצעות עוה"ד נחמה ברין, לימור אורון-אברהם, דורון סגל ואריאל רוזנברג ממשרד גולדפרב זליגמן.

 

 

 צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x