$
בורסת ת"א

בלעדי ל"כלכליסט": בלווטניק ודנקנר חותמים בשעה זו על עסקת כלל תעשיות

בלווטניק רוכש 50% מכלל תעשיות בתמורה ל-1.27 מיליארד שקל. החתימה על העסקה מתאפשרת אחרי שהצדדים קיבלו את כל האישורים לצורך העסקה. מחצית מהתמורה בעסקה כ-635 מיליון שקל תשולם באופן מיידי ומחצית בתום השנה

גולן חזני 13:5605.07.12

לאחר שהוסרו כל המכשולים בדרך לחתימה, מתכנסים נציגיו של לן בלווטניק ונציגי אי.די.בי כדי לחתום על עסקת רכישת השליטה (50%) בכלל תעשיות. נוחי דנקנר מוכר את השליטה בחברה ללן בלווטניק תמורת 1.27 מיליארד שקל, מחצית מהתמורה תשולם מיידית במימון של בנק דיסקונט ומחציתם ישולמו בסוף השנה.

 

קבוצת כלל תעשיות מונה את החברות נייר חדרה (אחזקה של 57%), מפעלי המלט נשר (75%), מנועי בית שמש, יפאורה-תבורי, קבוצת תעבורה (37%), קבוצת גולף (62%) ו

כלל ביוטכנולוגיה.

 

קבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר הודיעה ביום ראשון האחרון כי קיבלה את הסכמות שמונה הבנקים המלווים להשלמתה של מכירת כלל תעשיות ללן בלווטניק, וזאת בהתאם לשינוי אמות המידה לצורך השלמת העסקה. 

 

ועדת האשראי ודירקטוריון בנק דיסקונט אישרו בשבוע שעבר  מתן מימון של 600 מיליון שקל לרכישת מניות השליטה (50%) בכלל תעשיות בידי חברת אקסס של המיליארדר לן בלווטניק. למימון עשויים להצטרף בנק מזרחי־טפחות ובנק זר נוסף, כשדיסקונט יוביל את המימון בסינדיקציה.

 

עם השלמת עסקת כל תעשיות תקבל אי.די.בי פתוח 1.27מיליארד שקל תמורת קרוב ל־50% ממניות כלל תעשיות. על פי תנאי העסקה, המוכר יכול לחייב את אי.די.בי פתוח למכור את יתרת מניות כלל תעשיות שבידיה לפי המחיר שבו נחתמה העסקה. על פי תרחיש זה, התמורה לאי.די.בי פתוח תטפס ל־1.54 מיליארד שקל. 

 

השלמת העסקה תשפר מאוד את מצב הנזילות של אי.די.בי פתוח, כשנכון לסוף דצמבר 2011 היו לה אמצעים נזילים בהיקף של 885 מיליון שקל, ומאז היא קיבלה עוד כחצי מיליארד שקל כדיבידנד מכלל תעשיות והלוואות ממנורה ומקרן בראשית. כך שהשלמה מלאה של העסקה תעלה את רמת הנזילות של החברה ל־2.93 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x