$
השורה התחתונה

גמילה נוסח וול סטריט: ספא, יוגה ושיחות סקייפ עם המשרד

הנטייה להתמכרויות בקרב אנשי הכסף תומכת לא רק בסוחרי סמים, אלא גם בתעשיית מוסדות גמילה שמותאמים לאורח החיים התאגידי

טלי שמיר 07:5405.07.12
ההבדל העיקרי בין התמכרויות בוול סטריט לבין התמכרויות בציבור הרחב הוא שלאנשים בוול סטריט יש הרבה מאוד כסף. בכסף הזה הם יכולים לדאוג לעצמם לאספקת שוטפת של כימיקלים - אבל גם לטפל בה. כך קרה שהנטייה להתמכרויות בקרב אנשי הכסף תומכת לא רק בסוחרי סמים, אלא גם בתעשייה של מוסדות
גמילה שמותאמים לאורח החיים התאגידי. חיפוש קצר מגלה אינספור מכונים ומוסדות גמילה המיועדים לבכירים, מנכ"לים, יזמים וכל מי שעבורו תשלום של עשרות אלפי דולרים לטיפול הוא סכום נמוך ביחס לעלות של התמכרות ארוכת טווח.

 

"בזמנים קשים, אנשים נוהגים לרשום לעצמם תרופות", אמר לאחרונה ל"האפינגטון פוסט" וויליאמר מוירס, סגן נשיא בהייזלדן, מרכז טיפולי במיניסוטה שראה מספרי שיא של מטופלים במהלך שנת 2011. במרכז הגמילה פסג'ס, שנמצא בחוף המערבי ומתמחה בטיפול במנכ"לים ויזמים, מדווחים לאחרונה על כמות גדולה של מטופלים שממשיכים לשמור על קשר טלפוני הדוק עם המשרד, גם כאשר הם נמצאים במרכז הגמילה.

 

לא רחוק משם, באזור הנופש היוקרתי האמפטונס, נפתח לפני שנה וחצי ובהשקעה של יותר מ־5 מיליון דולר מכון הגמילה דה דיונס, שהפך במהירות לפופולרי בקרב בכירי וול סטריט. "עובדי צווארון לבן רבים סובלים מרמות גבוהות של מתח בשל מצבה הקשה של הכלכלה האמריקאית, ולכן רבים מהם נוטים להתמכר לתרופות נגד חרדה", סיפר מקים המכון ג'ון מקינזי, בעצמו אלכוהוליסט לשעבר שנגמל לפני 28 שנה.

 

עם חוג לקוחותיו של מקינזי נמנים בעיקר "מנהלים מדרגי הביניים ומעלה", רובם מניו יורק, אך יש כאלה שעושים את כל הדרך מלוס אנג'לס כדי ליהנות מהתנאים היוקרתיים. ההתמכרויות הנפוצות ביותר שבהן מטפלים בדה דיונס הן לאלכוהול, למריחואנה, למשכך הכאבים אוקסיקודון, לרטלין, לוואליום ולכדור השינה אמביין. המכורים, שמשלמים 45 אלף דולר בחודש (ללא אפשרות לקבל החזרים מהביטוח) נהנים ממזון גורמה אורגני, מעיסויים ומשיעורי יוגה ומדיטציה בהדרכת מורה מטיבט. המתחם כולל בריכה, ספא, מגרשי טניס, חדר כושר, חדר מדיה וחיבור לאינטרנט.

 

“אתה צריך להיות מסוגל לתפקד בעבודה בזמן הגמילה", סיפר מקינזי לאחרונה ל"האפינגטון פוסט". מטופלים מורשים לענות למיילים, לשוחח עם קולגות בסקייפ ואפילו להגיע תחת השגחה לכנסים עסקיים.

 

טכניקה זו, לדברי מקינזי, עוזרת ליצור קישור ישיר בין לחץ בעבודה לטכניקות גמילה. לדברי מקינזי, ניהול של שיחות עבודה בסביבה טיפולית מייצר למטופלים הזדמנות "להבין מה העסקים עושים לך", ואיך דד־ליינים ופוליטיקה משרדית יכולים להעלות את לחץ הדם של אדם, או להציף את הקיבה שלו בחומצות. "אולי יש שינוי כלשהו שהם יכולים לעשות כדי להפחית את ההשפעה השלילית", אומר מקינזי ומוסיף כי מנהלים רבים שהגיעו למקום אמרו שהם "לא היו יכולים להגיע להגיע למכון הגמילה אם היו צריכים להתנתק לחלוטין".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x