שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

למרות הפיאסקו בהנפקה, פייסבוק תישאר בנאסד"ק

בכירי הרשת החברתית הגדולה בעולם החליטו כי עזיבת הבורסה תפגע אף יותר באמון המשקיעים

סוכנויות הידיעות 18:1202.07.12

פייסבוק החליטה להמשיך לסחור את מניית החברה בבורסת נאסד"ק, למרות התסכול ההולך ומתגבר מהרשלנות של הבורסה בניהול ההנפקה המצופה של הרשת החברתית הגדולה בעולם, שכללה גם כמה כשלים טכניים.

 

"הוול סטריט ג'ורנל" דיווח אתמול כי אף שבכירי החברה הפנו אצבע מאשימה כלפי נאסד"ק

ואף שקלו לעבור ימים ספורים אחר ההנפקה שהתקיימה ב־18 במאי, כבר בחודש שעבר הוחלט כי עזיבת נאסד"ק תפגע אף יותר באמון במניה החבוטה של החברה. במקביל, בכירים בבורסה עושים מאמצים לתקן קשרים עם משקיעים שנפגעו מההנפקה הבעייתית, ואף הודיעו כי בכוונתם לשלם 40 מיליון דולר לסוחרים שיטענו שצברו הפסדים על הזמנות של מניות פייסבוק שנאסד"ק לא הצליחה למלא.

 

הטענות העיקריות שהופנו נגד הבורסה היו שההחלטות שהתקבלו בעקבות הכשלים הטכנולוגיים למעשה החמירו את הבעיה. בשיחות פרטיות טוענים בכירים בפייסבוק כי נאסד"ק שגתה כאשר שחררה בבת אחת 12 מיליון עסקאות שהתעכבו בשל הכשל הטכני. חלק מהסוחרים אף טענו כי גל הוראות המכירה פגע במחיר המניה, בכך שסימן לשאר המשקיעים שהשוק פנה במפתיע נגד המניה. בתוך דקות ספורות המניה נפלה ב־2 דולרים. עוד נטען כי מנכ"ל נאסד"ק רוברט גרפילד שגה כאשר הבטיח לפצות משקיעים שהפסידו כסף לאחר ההנפקה.

 

החלטתה המקורית של פייסבוק להנפיק בנאסד"ק הוגדרה כניצחון נוסף עבור הבורסה, וחיזקה את המוניטין שלה כבורסה המועדפת על חברות הטכנולוגיה המלהיבות ביותר באמריקה. אולם הבעיות הטכנולוגיות מרחיקות את הלקוחות הגדולים ביותר והביאו לכך שהרגולטורים החלו לבדוק את התנהלותה בנושא.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x