$
בורסת ת"א

שיא חודשי לאלטשולר שחם בגמל: גייס במאי 283 מיליון שקל מהמתחרים

בית ההשקעות המשיך במגמה החיובית וגייס 1.3 מיליארד שקל מתחילת השנה. דש, שממשיך להידרדר, איבד במאי 139 מיליון שקל

אסף גילעם 07:3024.06.12

נתוני העברות הכספים בין החברות המנהלות את קופות הגמל הגדולות לחודש מאי, שפורסמו בסוף השבוע האחרון, מצביעים על המשך המגמה שהחלה ב־2011: בתי ההשקעות אלטשולר שחם וילין לפידות המשיכו לגייס את כספי עמיתי הגמל וקרנות ההשתלמות על חשבון המתחרים. שני בתי ההשקעות משכו מהמתחרים

יותר מ־2 מיליארד שקל מאז תחילת השנה. מנגד, כלל גמל, ובעיקר דש, לא הצליחו לעצור את בריחת הכספים.

 

אלטשולר שחם רשם במאי שיא חודשי של בית ההשקעות בהעברות ממתחרים, כשהעביר לקופות הגמל שלו 283 מיליון שקל מכספי המתחרים — והשלים העברות מצטברות של 1.28 מיליארד שקל מאז תחילת השנה. במקום השני בטבלת ההעברות נמצא ילין לפידות, שגייס במהלך החודש מהמתחרים 170 מיליון שקל, וסיכם העברות של 833 מיליון שקל מתחילת השנה.

 

אלטשולר שחם, שסך נכסי הגמל שלו עומד כיום על 12.5 מיליארד שקל, וילין לפידות - עם נכסים בסך 7.5 מיליארד שקל, הם בתי ההשקעות היחידים שהיקף הנכסים שלהם המשיך לגדול, גם לאחר הירידות שנרשמו בשווקים במאי.

 

בצד השני של טבלת ההעברות נמצא בית ההשקעות דש, שלא מצליח לעצור את המומנטום השלילי. זליגת הכספים לעמיתים, שהחלה ב־2011 והסתכמה בסוף השנה ב־536 מיליון שקל, החריפה ב־2012. השיא הגיע במרץ האחרון עם העברות של 168 מיליון שקל למתחרים.

 

גם במאי המשיך דש לאבד כספים בקצב תלת־ספרתי כשרשם העברות של 139 מיליון שקל למתחרים והשלים העברות של כ־665 מיליון שקל מתחילת 2012 - כ־3.3% מהיקף נכסיו. מגמה זו מחמירה לאחר שבשבוע שעבר איבד דש את המכרז על כספי מועדון "חבר" לטובת פסגות, עובדה שצפויה להוביל ליציאה נוספת של חסכונות עמיתים בהיקף של מאות מיליוני שקלים. העברות הכספים מדש בחודשים הקרובים צפויות לגרום לפסגות להציג העברות חיוביות לראשונה מאז נובמבר שעבר. במאי איבד פסגות 41 מיליון שקל למתחרים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x