$
בורסת ת"א

רבעון חלש למגה: צניחה של 65% ברווח התפעולי ל-17.2 מיליון שקל

ההכנסות נשארו כמעט ללא שינוי על 1.62 מיליארד שקל. ההפסד של קבוצת אלון רבוע כחול הסתכם ב-6.3 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 30 מיליון שקל לפני שנה; מנכ"ל החברה, זאב וורמברנד: "ברבעון הראשון פוטרו 50 עובדים ממטה החברה. אנו שוקלים יציאה מ-10 חנויות מופסדות"

שי סלינס 13:2529.05.12

אלון רבוע כחול המחזיקה ברשת הסופרמרקטים מגה דיווחה היום (ג') על תוצאותיה לרבעון הראשון של 2012 והציגה צניחה של 65% ברווח התפעולי של מגזר המזון.

 

הכנסות מגזר הסופרמרקטים ("מגה בעיר", "מגה בול", "שפע שוק" ו"עדן טבע מרקט") הסתכמו ב-1.62 מיליארד שקל, לעומת הכנסות של 1.64 מיליארד שקל ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות נבעה מקיטון במכירות סניפים זהים בהיקף של 2.6% בשל התגברות התחרות בענף. המכירות למטר הסתכמו ברבעון הראשון ב-4,305 שקל, לעומת 4,441 שקל אשתקד.

 

הרווח התפעולי של מגה הסתכם ב-17.2 מיליון שקל,בהשוואה לרווח תפעולי של 49.6 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2011. שעור הרווח התפעולי עמד על 1.1%, לעומת שעור של 3.1% ברבעון הראשון של 2011.

 

בשורה התחתונה הציגה קבוצת אלון רבוע כחול הפסד המיוחס לבעלי המניות של 6.3 מיליון שקל, בהשוואה לרווח נקי של 30 מיליון שקל לפני שנה. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת הסתכם ברבעון הראשון ב-162.8 מיליון שקל, בהשוואה לתזרים מזומנים בסך של 216 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

סניף מגה בול בנתיבות סניף מגה בול בנתיבות צילום: איציק בירן

 

דודי ויסמן, יו"ר פעיל ומנהל העסקים הראשי התייחס לתוצאות החברה ומסר כי "עץ האלון של החברה, ריבוע נדל"ן, המשיך להציג תוצאות מצוינות תוך מעורבות בפרויקטים מהגדולים בארץ. מועדון לקוחות YOU התרחב והשיק ברבעון השני של השנה את פעילות הסלולר תחת המותג YOUPHONE. זה המקום להודות לכל עובדי החברה - למעלה מ-10 אלף במספר, על ההתגייסות והתרומה להצלחות".

 

בהתייחס למגזר הסופרמרקטים אמר מנכ"ל החברה זאב וורמברנד, כי "פעולות שננקטו ברבעון הראשון הובילו לירידה ברווחיות ברבעון זה. במהלך הרבעון הראשון הושלם תהליך צמצום של 50 עובדים במטה החברה, תוך כדי יישום שינוי מבני, כמו גם צמצום של 300 עובדים בחנויות המהלך הרבעון השני. צעדים אלו יניבו חסכון של 80 מיליון שקל".

 

"המטרה שלנו ברבעון הראשון היתה לתת בכל המגזרים שלנו מחירים תחרותיים. במקביל רצינו לטפל גם בנושא של סחר והתייעלות. חברת האחזקות הציגה שיפור בשורה התחתונה", בהמשך לתוכנית הפיתוח האסטרטגית השנתית, בכוונתנו לפתוח במהלך השנה 9 סניפים חדשים מרביתם בפורמט 'מגה בעיר', זאת בהמשך ל-5 סניפים שפתחנו מתחילת השנה", הוסיף וורמברנד.

 

נכון לסוף הרבעון הראשון, החברה מפעילה 215 סופרמרקטים לפי החלוקה של 117 סניפים של מגה בעיר, מגה בול - 70 סניפים, שפע שוק - 17 סניפים ועדן טבע מרקט עם 20 סניפים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x