$
בורסת ת"א

אאורה השקעות חזרה להיסחר: אטרקצ'י השלים הרכישה

בשיחה עם "כלכליסט", אמר יעקב אטרקצ'י כי החברה היום מתבססת על פעילות אאורה ישראל, " אין ערבות של אאורה השקעות לחובות ברומניה לפיכך אפשר לנהל משא ומתן עם הבנקים ללא חשש"

גיא בן סימון 16:4223.05.12

מניותיה של אאורה השקעות חזרו להיסחר היום בבורסה בתל אביב. במסגרת הסדר החוב יעקב אטרקצ'י, שהחזיק עד כה ב-40% ממניות החברת הבת אאורה ישראל, רכש באמצעות חברת ס.י אבן שבבעלותו  את השליטה באאורה השקעות. סדרות האג"ח ה' ו-ו' הנהנות מביטחונות, נותרו ללא שינוי, בהיקף של כ-107 מיליון שקל, וחזרו גם הן להיסחר היום.

מה דעתך על מניית אאורה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בסוף 2011 הגיעה אאורה להקפאת הליכים לאחר שהמו"מ בין בעלי השליטה, בועז משעולי ויוסף צליח, למחזיקי האג"ח הגיע למבוי סתום. הצעתו של אטרקצ'י, שאושרה על ידי אסיפת הנושים, כוללת הלוואת בעלים של 35 מיליון שקל לחברה, תשלום של 3.5 מיליון שקל לבעלי האג"ח בתוספת הנפקת אופציות ל־7.5% ממניות החברה, וכן הנפקת סדרת אג"ח חדשה בהיקף של 100 מיליון שקל שתחליף את סדרות האג"ח א' עד ד' הלא מובטחות (שחוב החברה כלפיהם עומד על 156 מיליון שקל).

 

בנוסף, יעביר אטקרצ'י לאאורה השקעות את מניותיו באאורה ישראל (40%), כך שאאורה השקעות תחזיק במלוא מניות החברה־הבת.

 

על רקע המשבר של 2008. בספטמבר האחרון החלה החברה לאותת על מצוקה תזרימית, מה שהקשה עליה לפרוע חוב של כ־55 מיליון שקל מתוך חוב כולל של כ־260 מיליון שקל למחזיקי האג"ח. בשל כך עברה השליטה בחברה מידי בעלי השליטה הקודמים, בועז משעולי ויוסף צליח, לידי נושיה, ובראשם בעלי האג"ח. לפני כשלושה שבועות הוציאו נאמני בית המשפט את נכסי החברה למכרז.

 

בשיחה עם "כלכליסט", אמר יעקב אטרקצ'י כי החברה היום מתבססת על פעילות אאורה ישראל בעוד שהפעילות באירופה היא דבר נלווה, "רכשתי את אאורה השקעות בגלל הפעילות העיקרית שלה בישראל. נתתי את המיטב שאוכל לתת מתוך ראיה שהעסקה היא עסקה טובה גם לי וגם למחזיקי האג"ח. החברה תפרע בעתיד את כל חובותיה".

 

"במסגר הרכישה אני מזרים עשרות מיליוני שקלים להרחבת הפעילות. אאורה ישראל תספק פריחה ותפרע את חובותיה בהתאם. אני מאמין שיהיה אפשר להוציא משהו ממזרח אירופה, כרגע אני בודק את כל הפרויקטים ואת חלקם אפשר לממש או להשלים את הביצוע. היתרון הגדול שלנו זה שקנינו את החברה דרך בית המשפט. לי אין ערבות של אאורה השקעות לחובות לרומניה לפיכך אפשר לנהל משא ומתן עם הבנקים ללא חשש".

 

לאטרצ'קי לא היה קשר לאאורה השקעות שנפלה על רקע המשבר ברומניה.

 

יעקב אטרקצי מנכ"ל אאורה ישראל יעקב אטרקצי מנכ"ל אאורה ישראל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x