$
בורסת ת"א

בנק דיסקונט יממן פרויקטים סולאריים ב-75 מיליון שקל

המתקנים הסולאריים של אנלייט, בהיקף כולל של 8 מגה וואט בקיבוץ כרמים ובמושב עידן, צפויים להניב לחברה הכנסות בסך 260 מיליון שקל על פני 20 שנים

שי סלינס 10:5220.05.12

אנלייטמקבוצת יורוקום של שאול אלוביץ, דיווחה הבוקר (א') על השלמת עסקה מול בנק דיסקונט, לפרויקטים סולאריים בהיקף של 94 מיליון שקל, בקיבוץ כרמים ובמושב עידן. 

 

מה דעתך על מניית אנלייט אנרגיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
המימון מבנק דיסקונט בסך של 75 מיליון שקל המהווים כ- 80% מהעלות הכוללת של הפרויקטים, יממן הקמת מתקן בהיקף של 5 מגה וואט בקיבוץ כרמים ומתקן בהיקף של 3 מגה וואט ביישוב עידן. 

 

מראות אנרגיה סולארית מראות אנרגיה סולארית צילום: בלומברג

הסגירה הפיננסית של הפרויקט כפופה לאישור רשות החשמל, בעוד שלאחר קבלת האישור, יחלו עבודות ההקמה של המיתקנים שצפויות לארוך מספר חודשים.

 

בנוסף, אנלייט מעריכה כי המיתקן בכרמים יניב הכנסות ברוטו מכירת חשמל בשיעור של 160 מיליון שקל במשך 20 שנה והמיתקן בעידן יניב הכנסות של 100 מיליון שקל במשך אותה תקופה.

 

במקביל לחתימת הסכמי המימון, החברה חתמה על הסכמי הקמה (EPC) הפעלה ואחזקה עבור שני הפרויקטים עם קבוצה המורכבת מחברת "סולון" מגרמניה שהינה אחת הוותיקות והמנוסות בעולם בתחום ההקמה של מיתקנים פוטו-וולטאים, וחברת "אלקו התקנות ושירותים" מקבוצת "אלקטרה", שהינה אחד מקבלני החשמל הגדולים בישראל. סולון ואלקו תעבודנה תחת מיזם משותף ותהיינה אחראיות לביצוע ההסכם יחד ולחוד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x