$
המלצות ואזהרות

פיץ' חותכת את דירוג האשראי של יוון: "לא תוכל להישאר בגוש היורו"

הדירוג ירד מרמה של '-B' ל-CCC. בפיץ' העריכו שאם ממשלת יוון שתיבחר ב-17 ביוני לא תשתף פעולה עם האיחוד האירופי, המדינה תיאלץ לעזוב את גוש היורו

סוכנויות הידיעות 21:0217.05.12

סוכנות הדירוג פיץ' שופכת שמן למדורה היוונית ומחליטה להוריד את דירוג האשראי של יוון ל-CCC מרמה של '-B'. ההחלטה של פיץ' מגיעה בעקבות ההערכות כי יוון לא תוכל עוד להישאר בגוש היורו.

 

"במקרה שבו הבחירות החדשות שיערכו ביוון ב-17 ביוני לא יובילו להקמה של ממשלה שתזכה למנדט מהאיחוד האירופי, יוון תיאלץ לצאת מגוש היורו. בפיץ' מעריכים שיציאה של יוון מגוש היורו, תבוא לידי ביטוי בחדלות פירעון בחברת יווניות, ופגיעה במוסדות פיננסים באירופה שמחזיקים באג"ח יווניות.

 

הבנק המרכזי האירופי (ECB) הודיע היום כי יקפיא באופן זמני  את מתן ההלוואות לכמה בנקים יווניים כדי לבלום את הסיכונים. נגיד הבנק המרכזי האירופי, מריו דראגי, רומז בכך שאין בכוונתו להתפשר על העקרונות הבסיסיים רק כדי להשאיר את יוון בגוש היורו.

 

סבב בחירות נוסף ביוון יערך ב-17 ביוני הקרוב. היום הושגה הסכמה  על ממשלת מעבר במדינה שתכהן עד הבחירות. בראש ממשלת המעבר יעמוד פאנאגיוטיס פיקרמנוס, יו"ר ביהמ"ש האדמיניסטרטיבי העליון במדינה.

 

   צילום: רויטרס

 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל ונשיא צרפת החדש פרנסואה הולנד אמרו כי הם ישקלו  אמצעים לתמרוץ הצמיחה הכלכלית ביוון כל עוד הבוחרים במדינה יהיו מחויבים לדרישות הצנע על מנת להבטיח את מקומה של המדינה בגוש היורו. במסיבת עיתונאים משותפת שקיימה אמש מרקל עם הולנד אמרה כי בקשות לאמצעי תמיכה בצמיחה "ישקלו" והאיחוד האירופי יעביר ליוון הצעות. "יוון יכולה להישאר בגוש היורו, והבוחרים יצביעו בדיוק על האפשרות הזו", אמרה לאחר פגישתה הרשמית הראשונה עם הולנד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x