שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מכה נוספת לנוחי דנקנר: מידרוג הורידה את הדירוג של דסק"ש בשתי דרגות

אחרי שמעלות חתכה השבוע את הדירוג של אי.די.בי בשתי דרגות, חברת מידרוג מורידה את דירוג האג"ח של חברת ההשקעות מקבוצת אי.די.בי ל-A3; אופק הדירוג נותר שלילי; "המיזוג הצפוי של דסק"ש עם כור לא צפוי לשנות את הדירוג"

גיא בן סימון 21:5816.05.12

מידרוג הורידה הערב (ד') את דירוג אגרות החוב של חברת דיסקונט השקעות (דסק"ש), החברה הבת של אי.די.בי פיתוח, בשתי דרגות לרמה A3 מדירוג A1. אופק הדירוג נותר שלילי.

 

הורדת הדירוג באה על רקע שחיקה משמעותית בגמישות הפיננסית של החברה לנוכח העלייה ברמת המינוף. בחברת הדירוג מציינים את האתגרים ביכולת מחזור החוב של החברה לפחות בטווח הזמן הקצר.

 

עם סגירת המסחר היום בבורסה בתל אביב צנחה מניית דסק"ש ב-20%. אג"ח ד' של דסק"ש ירדה ב-2.6% והתשואה עלתה לרמה של 11.4%, אג"ח ו' של דסק"ש ירדה ב-5.7% והתשואה עלתה ל-10.8%, אג"ח ה' של החברה ירדה בשעור דומה והתשואה עליה עלתה לרמה של 12.6%.

 

בעקבות הורדת הדרוג לדסק"ש מידרוג הכניסה את דירוג אגרות החוב של כור החברה הבת לרשימת מעקב עם השלכות שליליות "נוכח סבירות גבוהה להתממשות המיזוג בטווח הקצר".

 

הורדת הדירוג עליה החליטה מידרוג באה לאחר שחברת מעלות ביצעה הורדת דירוג דרמטית של שתי דרגות לאי.די.בי אחזקות העומדת בראש הפירמידה. ההורדה באה בעקבות העלייה החדה בתשואות לפדיון על איגרות החוב של אי.די.בי אחזקות ובשל חשש המשקיעים מפני יכולת החברה לעמוד בהתחייבויותיה. התשואה על אג"ח של אי.די.בי אחזקות מסדרה ג' הקצרה הגיעה היום ל-60%.

 

 צילום: צביקה טישלר

 

בחברת הדירוג מעריכים כי נזילות דסק"ש נחלשה לנוכח היחלשות מקורות הדיבידנד העיקריים שלה והירידה בשווי של השקעותיה. "אופק הדירוג השלילי משקף את הערכתנו כי הדירוג עלול לרדת במידה בה לא יחול שיפור בנזילות החברה".

 

במידרוג מעריכים כי המיזוג הצפוי בין דיסקונט השקעות לכור, החברה הבת, ישפר את נזילות החברה אך לא צפוי לשנות את הדירוג. עם זאת המיזוג עשוי להוביל לייצוב הדירוג "נוכח שיפור הנזילות והגמישות הפיננסית בדסק"ש".

 

מידרוג קיבלה את ההחלטה על הורדת הדרוג לאחר שבחודשים האחרונים חלה ירידה חדה בשווי החברות שבאחזקה העיקרית של דסק"ש ושל כור, בין היתר, על רקע הרעה בסביבה העסקית בסלקום ובשופרסל והפסדי הון בנכסים ובנין בגין השקעתה בלאס וגאס. מנגד, מציינת מידרוג את עליית השווי של בניין HSBC בניו יורק שבבעלותה.

 

עלייה ביחס המינוף

מה דעתך על מניית דיסקונט השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

למרות הקיטון בחוב הפיננסי בדסק"ש ובכור, במידרוג טוענים כי הירידה בשווי האחזקות הובילה לעלייה ביחס המינוף. "רמת המינוף של דסק"ש, באיחוד יחסי עם כור הינה גבוהה יחסית גם לאחר הורדת הדירוג, ועומדת על 85%, בהתבסס על החוב הפיננסי נטו לשווי האחזקות", זאת לעומת יחס 68% שנמדד על ידי חברת הדירוג בינואר האחרון.

 

במידרוג מעריכים כי היתרות הנזילות של דסק"ש מסתכמות ב-500 מיליון שקל, זאת לאחר שהחברה פרעה תשלום הקרן לבעלי האג"ח באפריל האחרון. חברת הדירוג מעריכה כי עד סוף הרבעון השני של 2013 יש לחברה 1.1 מיליארד שקל לצורך שרות החוב.

 

ככל הנראה הורדת הדירוג לא באה בהפתעה. לפני יומיים דיווחה דסק"ש על כוונתה של מידרוג לבחון את דירוג אגרות החוב של החברה. בנוסף דסק"ש הודיעה כי היא בוחנת ביחד עם כור עדכון למתווה המיזוג שנדון ביניהן, ובכלל זה הגדלת שיעור אגרות החוב של כור שיירכשו כחלק מהמהלך על מנת להביא להשלמתו בהקדם. כמו כן שתי החברות ציינו שבשלב זה אין כל ודאות באשר להתקשרות דסק"ש וכור בהסכם מיזוג, באשר לתנאיו, או באשר להשלמתו.

 

אחזקותיה העיקריות של דסק"ש הן סלקום (43.6%), כור תעשיות (70.1%), נכסים ובנין (79.2), שופרסל (46%) ואלרון תעשיות (50.5%).

בטל שלח
    לכל התגובות
    x