$
בורסת ת"א

דסק"ש: מידרוג תבחן בקרוב אפשרות של הורדת דירוג לאג"ח של החברה

מוקדם יותר השבוע הורידה חברת S&P מעלות דירוג לאי.די.בי אחזקות בשתי דרגות; בנוסף הודיעה דסק"ש כי במסגרת המיזוג עם החברה בת כור היא בוחנת הגדלת כמות האג"ח של כור שתירכש וזאת במטרה להביא להשלמת המיזוג בהקדם

שי סלינס 23:4515.05.12

דיסקונט השקעות (דסק"ש) הודיעה היום (ג') כי חברת דירוג האשראי מידרוג, המדרגת את אגרות החוב של החברה, מתכוונת לדון בזמן הקרוב באפשרות של הפחתה מסוימת בדירוג אגרות החוב.

 

 

מה דעתך על מניית דיסקונט השקעות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הודעה זו של החברה שבשליטת נוחי דנקנר הגיעה לאחר שביום ראשון, הדירוג האחיד ממנו נהנו עד כה חמש חברות המטה בקבוצת אי.די.בי הוחלף על ידי S&P מעלות בדירוג ספציפי לכל חברה. בעוד שכלל תעשיות, דיסקונט השקעות וכור נהנו מאשרור דירוג של (A-), הדירוג של אי.די.בי אחזקות ירד בשלוש רמות לרמה של (BBB-) ואילו זה של אי.די.בי פתוח ירד בדרגה אחת לרמה של (BBB+). 

 

 צילומים: תומריקו, אלירן אביטל, אביגיל עוזי

בדו"ח הדירוג של מעלות נכתב ביחס לאי.די.בי פתוח ש"לחברה מספר התניות פיננסיות מול המערכת הבנקאית בהן היא עומדת כיום", אולם ניתוח "כלכליסט" חשף כאמור, שהורדת הדירוג מעמידה את אי.די.בי פתוח בהפרה שתאפשר למגדל להעמיד את ההלוואה לפירעון מיידי. 

 

 

 

הורדת הדירוג לאי.די.בי פתוח התבססה על עלייה ברמת המינוף לכ-84% ורמת נזילות הנתפסת על ידי מעלות כ"פחות ממספקת" ולטענתם החברה חשופה לסיכון אי השלמת מכירת המניות של משאב ו-Guard בפרק זמן סביר. במעלות סבורים שרמת הגמישות הפיננסית של אי.די.בי פתוח גבוהה מזו של אי.די.בי אחזקות הודות לאחזקה במגוון רחב של נכסים נזילים.

 

בוחנת אפשרות אחרת למיזוג

 

בנוסף דסק"ש הודיעה היום כי היא בוחנת ביחד עם החברה בת כור (70.1%) עדכון למתווה המיזוג שנדון ביניהן, ובכלל זה הגדלת שיעור אגרות החוב של כור שיירכשו כחלק מהמהלך, וזאת מתוך כוונה להביא להשלמתו בהקדם. כמו כן שתי החברות ציינו שבשלב זה אין כל ודאות באשר להתקשרות דסק"ש וכור בהסכם מיזוג, באשר לתנאיו, או באשר להשלמתו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x