$
השורה התחתונה

תסבוכת דיימון מייצרת הזדמנות?

מנהל קרן הגידור סיבריז דאגלס קאס ממליץ לנצל את הירידות במניית הבנק ולהגדיל פוזיציה

ענת ציפקין 06:5816.05.12

הפסד של 2 מיליארד דולר מפעילות המסחר בנגזרים לא מרתיעה את דאגלס קאס, מנהל קרן הגידור סיבריז, אלא להפך. בימים האחרונים הגדיל קאס את אחזקותיו בג'יי.פי.מורגן, הבנק הגדול בארה"ב (במונחי שווי), לאור אמונתו שהצניחה במחיר המניה מייצרת הזדמנות השקעה מצוינת. מאז יום חמישי, שבו הודיע מנכ"ל הבנק ג'יימי דיימון על ההפסד העצום בתיק הנגזרים, צנחה המניה ב־11%, ומחקה כבר 18 מיליארד דולר משווי הבנק, שעמד, נכון לאתמול, על 136 מיליארד דולר.

 

קאס הסביר כי אינו מצפה שההשקעה במניית ג'יי.פי מורגן תניב לו רווח לטווח הקצר, אלא רק בטווח הארוך. להערכתו, מדובר במעידה חד־פעמית מצד מנהליו הבכירים של הבנק, אירוע חמור כשלעצמו, אולם דווקא מהצד של המשקיע מדובר במהלך שמגדיל את האטרקטיביות שברכישת המניה. לטענתו, ההסתבכות של ג'יי.פי מורגן הופכת גם מניות חברות פיננסים אחרות, שצנחו בימים האחרונים על רקע הפסד העתק של הבנק הגדול וחששות מהשפעותיו, לאטרקטיביות. בין היתר, הוא מזכיר את מניית הבנק האמריקאי וולס פארגו כאחת מהמניות שמומלץ היום לבחון השקעה בה.

 

בניין ג'יי פי מורגן בסולט לייק סיטי בניין ג'יי פי מורגן בסולט לייק סיטי צילום: בלומברג

 

קאס מסביר שעוד לפני האירוע בג'יי.פי מורגן נסחרו רוב מניות הבנקים האמריקאיים במכפיל רווח נמוך מאוד. לדבריו, המשקיעים תמחרו בחסר את מניות סקטור הבנקאות, במיוחד בגלל החשש מ"תגליות" מפתיעות, כדוגמת זו שהתגלתה בשבוע האחרון בג'יי.פי מורגן.

 

עם זאת, קאס מאמין שבטווח הארוך, ההשלכות של הפסד העתק לא יהיו מהותיות בכל הקשור לרווחיות הבנק ולמחיר מנייתו, ויסתכמו ברמה של עד חצי דולר למניה, ולא יגררו אחריהן צורך בגיוס הון נוסף. להערכתו, עיקר הפגיעה יהיה בשמו הטוב של הבנק, ובפרמיה העודפת שסיפק לו שמו ביחס למתחריו עד היום.

 

קאס סבור שהמחיר ששילם על מניית ג'יי. פי. מורגן - 38 דולר למניה - משקף פרמייה נמוכה מהרגיל של 4 דולר בלבד על הערך המאזני של המניה (34 דולר). פער זה מייצר לדבריו הזדמנות קנייה אטרקטיבית.

 

השורה התחתונה: קאס מאמין כי השקעה במניית ג'יי.פי מורגן כיום מומלצת כהשקעה לטווח ארוך. להערכתו, הפסד העתק לא ישפיע על רווחיות הבנק ולא יגרור גיוס הון נוסף.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x