$
שווקי חו"ל

יו"ר קומברס: "מחפשים לממש את האחזקה בוורינט"

במכתב לבעלי המניות הסביר צ'רלס בורדיק את הדרכים למקסם את הערך של האחזקות בחברה־הבת

ניר צליק 07:5902.05.12

בחודשים האחרונים הצהירה חברת האחזקות קומברס טכנולוג'יכמה פעמים כי אין סינרגיה בין פעילותה של החברה־הבת קומברס, העוסקת בפתרונות למפעילי סלולר בתחום התאים הקוליים והבילינג, לבין פעילות החברה־הבת הנוספת ורינט, שעוסקת בניתוח מידע למרכזי שירות ולתחום הביטחוני.

 

כעת, עם מינויו של פיליפ טרטאוול לתפקיד מנכ"ל קומברס, מצהיר יו"ר קומברס טכנולוג'י צ'רלס בורדיק כי בנוסף להפרדת פעילות קומברס מחברת האחזקות, קיימת אפשרות לפרידה גם מהאחזקה בוורינט.

 

ורינט נסחרת כיום בנאסד"ק לפי שווי של 1.2 מיליארד דולר וקומברס טכנולוג'י מחזיקה בכ־52% ממניותיה. במכתב למשקיעים כותב בורדיק כי "יש לנו מטרה אחת ופשוטה בנוגע לוורינט - למקסם את הערך של אחזקתנו בחברה. המטרה הזו יכולה להיות מושגת על ידי מכירת כל אחזקותינו בוורינט לגוף פיננסי אסטרטגי, על ידי מיזוג של קומברס טכנולוג'י עם ורינט בעסקה שתעניק למחזיקי המניות אחזקה ישירה בוורינט או על ידי מכירת חברת האחזקות כולה לגורם שרוצה לשלוט בוורינט ובסופו של דבר יוכל לרכוש את ורינט כולה".

 

עוד כתב בורדיק כי "אנחנו נמצאים בדיון פעיל עם הנהלת ורינט ועם הדירקטורים החיצוניים של החברה בנוגע לאפשרויות אלה, ונעדכן את מחזיקי המניות בנוגע להתפתחויות בדיונים בזמן המתאים".

 

ניסיון לשלוט בדירקטוריון

 

בורדיק התייחס גם לניסיונה של קרן קדיאן, המחזיקה ב־4.2% ממניות קומברס טכנולוג'י, להחליף ארבעה מתוך ששת חברי דירקטוריון החברה באסיפת בעלי המניות בחודש יוני. "בשבועות הקרובים יהיה לנו מה להגיד על ניסיונה של קרן קדיאן לתפוס שליטה בדירקטוריון", כתב בורדיק במכתבו. "לעת עתה, נזכיר רק כי קדיאן היתה שקטה בנוגע לכוונותיה באשר לאחזקות קומברס טכנולוג'י בוורינט, אף שהדיווחים האחרונים מראים שלקרן קדיאן יש אחזקות בוורינט בשווי הגבוה פי שלושה מאחזקותיה בקומברס טכנולוג'י.

 

"לכל הפחות, הדיספרופורציה בין אחזקתה של הקרן בוורינט לאחזקתה בקומברס טכנולוג'י מעלה את השאלה האם האינטרסים של קדיאן זהים לאינטרסים של יתר בעלי המניות של קומברס טכנולוג'י". בכך רומז בורדיק כי ייתכן שהקרן תעדיף מכירה של ורינט בלבד, בחודשים הקרובים, בעוד שיתר המשקיעים היו רוצים מכירה של כל חברת האחזקות, כולל אחזקותיה של בוורינט ובחברה־הבת הנוספת סטארהום, בזמן הקרוב.

 

הקרן רצתה גם למצוא מנכ"ל לקומברס, אך לעת עתה כוונה זו נחסמה במינויו של טרטאוול לתפקיד חודשיים לפני אסיפת בעלי המניות שתצביע על הרכב הדירקטוריון.

 

הדלת האחורית לנאסד"ק

 

אם אכן קומברס טכנולוג'י תמכור בסופו של דבר את כל אחזקותיה בוורינט לגוף פיננסי רק אחרי השלמת המהלך לפיצול החברה־הבת קומברס ורישום מניותיה למסחר, תישאר חברת האחזקות עם אחזקה אחת בלבד, סטארהום, כך שגם היא תוכל למעשה להיכנס בדרך האחורית למסחר בנאסד"ק.

 

בכירים בחברה אמרו בעבר כי הם רוצים שסטארהום תהפוך לחברה ציבורית, אולם רמת הכנסותיה ורווחיותה עדיין אינה מספקת לכך, וכניסה בדלת האחורית לנאסד"ק היא דרך עוקפת שאינה מצריכה את השיפור בהכנסות וברווחיות. סטארהום סיימה את 2011 עם הכנסות של 45 מיליון דולר לעומת 37.2 מיליון דולר ב־2010. הרווח התפעולי שלה עמד על 7.8 מיליון דולר לעומת 2.7 מיליון דולר ב־2010.

 

לסיכום כותב בורדיק כי "אנחנו ממשיכים לעבוד כדי להשיג את התוצאה הטובה ביותר לכל מחזיקי מניות קומברס טכנולוג'י. אנחנו נרגשים מהעתיד של קומברס תחת הנהגת פיליפ טרטאוול, ואופטימיים בנוגע לערך שניתן למצות מאחזקותינו בוורינט אם כל הצדדים יעבדו ביחד".

 

קומברס טכנולוג'י, על פי דיווחיה, צפויה להשלים את פיצול החברה־הבת קומברס בחודשים ספטמבר־אוקטובר. בתום השלמת המהלך יחזיק כל בעל מניה של קומברס טכנולוג'י (שמחזיקה בוורינט וסטארהום) גם במניה של קומברס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x